Buz Epilasyon

EPİLASYON

Diode Epilasyon

EPİLASYON

Alexandrite Epilasyon
Epilasyon

EPİLASYON

Epilasyon

Epilasyon uygulaması diğer türlerinden farklı olarak kalıcı bir etkiye sahiptir. Günümüzde kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bu uygulama istenmeyen tüylerin kalıcı olarak ortadan kaldırılmasını mümkün kılar. Ayrıca epilasyon diğer yöntemlere nazaran daha acısız bir uygulamadır. Epilasyon işlemi ışınların uyarılması ile elde edilen ışık demeti aracılığıyla gerçekleştirilir. Epilasyon işlemi vücudun tamamına uygulanabilir.

Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyonun etkili olması açısında işlemden önceki 15 gün boyunca tüylere dokunulmamalıdır. Bu sayede tüylerin miktarı ve sertliği daha kolay gözlemlenir ve verim artar. İşlem öncesi, uzman kişiler tarafından planlama yapılır. Daha sonra uygulamanın yapılacağı bölge temizlenir. İşlem öncesi göz önünde tutulan faktörler:

  • Kıl tipi ve yoğunluğu
  • Cilt tipi ve rengi

Uygulamanın yapılacağı bölge belirlendikten sonra uygun cihaz ile seri atışlar yapılarak epilasyon işlemi başlatılır. Epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için bu uygulamanın belli aralıklarla tekrar edilmesi gerekmektedir.

Epilasyon Çeşitleri

3 Tip Epilasyon kullanılmaktadır. Epilasyonun cilt tipine göre doğru seçilmesi oldukça önemlidir. Uygulama öncesi hangi tip epilasyonun kişiye uygun olduğuna uzman karar vermektedir.

Diode Epilasyon

Diode epilasyonun dalga boyu 810nm’dir. Diode epilasyon ışınlarının dalga boyu diğer cihazlarına göre daha uzundur. Bu sayede koyu renkli tenlerde bile etkili bir sonuç sağlamaktadır.

Alexandrite Epilasyon

Pratik ve etkili bir yöntemdir. Dalga boyu ve teknik özellikleri dolayısıyla açık cilt tiplerinde başarılı sonuçlar elde edilir. Koyu tenli kişiler için uygun bir epilasyon türü değildir. Yan etki oluşumu ortaya çıkabilir. Açık tene sahip, ince tüylü kişilerde etkili sonuç sağlar. Ancak yüz ve boyun bölgelerinde kullanımı önerilmez.

Nd Yag Epilasyon

Koyu cilt tipine uygun bir epilasyondur. Diğer iki epilasyona göre daha ağrılı bir uygulamadır.

Epilasyon Seans Süresi Ve Aralıkları

Kıl köklerini tek seans ile yok etmek mümkün değildir. Çünkü tüm kıl kökleri vücutta aynı anda etkin olmazlar. Epilasyon uygulaması, kıl köklerinin anajen evresinde yapılır. Ancak vücuttaki tüm kıllar aynı zamanda aynı evrede olmaz. Tek seans ile vücuttaki maksimum %20 kıl kökü ortadan kaldırılabilir.

Epilasyon seans süresi;

  • Vücut yapısına
  • Hormonal dengeye
  • Uygulamanın yapıldığı alana
  • Cilt tipine göre değişim göstermektedir.

Uygulama aralıkları ortalama bir ile bir buçuk ay arasında değişim gösterse de bu aralık yukarıdaki faktörlere bağlı olarak değişebilir.
 

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz