Alexandrite Lazer Epilasyon

755 nm lazer cihazlarına genel olarak Alexandrite denilmektedir. Alexandrite lazer epilasyon, genel olarak çok koyu olmayan ciltler üzerinde etkili ve kalıcı sonuç vermektedir. Alexandrite lazer cihazı, diğer lazer cihazlarına göre daha koyu kılları algılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu şekilde derindeki kıl köklerine daha kolay ulaşmaktadır.

Alexandrite lazer sistemi, güçlü bir soğutma sistemine sahiptir. Bu sistem ile yapılan basınçlı soğuk gaz atışları, epilasyon uygulanan bölgedeki cildi soğutur. Yüksek enerji ile kıl kökleri yakılırken, soğutma işlemi cilt üzerinde herhangi bir acı vermez.

Lazer uygulamasının çok seans gerektirmesinin sebebi; uygulama esnasında insan vücudundaki kılların %20’sinin bu evrede aktif olmasından kaynaklıdır. Yani tek seansta kılların %20’sine müdahale edilebilir. Vücutta bulunan kılların üç evresi vardır. Lazer epilasyon uygulanabilmesi için en uygun evre anagen dönemidir. Bu dönem için periyotlar halinde seanslar uygulanır. Vücutta bulunan diğer kılların yakılması için anajen döneminin tekrar etmesi beklenir. Aynı bölgelere daha sonra tekrar lazer atışı yapılır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Alexandrite epilasyon uygulamasının çalışma prensibi kıl köklerine verilen ısı ile bu alanda bulunan kıl köklerinde kalıcı tahribat yaratmaktır. Kıllara rengini veren madde, melanin, ısıyı emerek, kıl köklerine iletir. Bu uygulama ile kökler yanarak, işlevini kaybeder. Verilen ısı saniyeler içerisinde kıl köküne iletildiği için etrafında bulunan dokulara zarar vermez. Bu şekilde tekrarlayan seanslar ile lazer epilasyon yapılan bölge kıllardan tamamen arındırılmış olur.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Epilasyon tedavisinden önceki hafta kıl köklerine müdahalede bulunulmamalıdır. Çünkü lazer işlemi kıl köklerini etkilediğinden bu durum lazerin etkisini azaltır.
  • Bronz ten lazerin etkisini azalttığı için uygulamadan önce güneşlenmeyi azaltmanızda fayda vardır.
  • Makyaj lazer etkisini emer. Bu yüzden uygulama yapılacak bölgeye makyaj yapılmamalıdır.
  • Tedaviden önce kıllar tıraş edilmelidir. Bu şekilde ciltte oluşabilecek hassasiyet en aza indirilmiş olur.
  • Acı eşiği düşük kişilerin işlemden iki saat önce ağrı kesici almaları önerilmektedir. Aynı durum regl döneminde olan kadınlara da tavsiye edilir.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lazer sonrası kızarıklık oluşabilir. Özellikle hassas ciltlerde kuruluk hissedilebilir. Bu durumda nemlendirici kullanılabilir.
  • Lazer epilasyon sonrası güneşlenmemekte fayda vardır. Güneşlenmek leke oluşumuna neden olabilir. Bunun dışında güneş koruyucu kullanmakta yarar var.
  • Tedaviden sonra kıllar 1 ya da 2 hafta içerisinde uzayabilir. Rahatsızlık duyarsanız kesebilirsiniz.
  • Seans aralarında cımbız, ağda kullanılmamalıdır. Tıraş ya da tüy dökücü krem kullanmanız gerekmektedir.
E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz