Kalıcı Eyeliner

Bir kadının makyaj rutininde eyeliner en önem verdiği makyaj malzemelerinden birisidir. Eyeliner, gözün daha estetik ve çekici görünmesini sağlar. Ancak güzel göründüğü kadar çoğu kadın için iki göze eşit çekilmesi hayli zor bir iştir. Özellikle makyaj yapmak için yeterli vakti olmayan kadınlar için eşit ve düzgün eyeliner çekmesi bir işkenceye dönüşebilir.

Kalıcı makyaj uygulamalarının hız kazandığı günümüzde kalıcı eyeliner makyajı kadınlar tarafından oldukça ilgi görmüştür. Kalıcı eyeliner ile sizde her daim yeni ve düzgün çekilmiş eyeliner çizgisine sahip olabilirsiniz. En sade makyajları bile vurucu ve çekici hale getiren eyeliner tüm kadınların sahip olmak istediği bir makyajdır. Kalıcı makyaj uygulaması ile tüm kadınlar bu etkileyici makyaja kalıcı olarak sahip olabilirler.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner yapımı ortalama olarak yarım saat ile bir saat arasında değişmektedir. İlk olarak göz kapağına örnek bir eyeliner çizgisi çekilir. Kişinin isteklerine uygun eyeliner çizgisinde karar kılınır. Daha sonra kalıcı eyeliner boyaları hazırlanır. Özel kalıcı eyeliner kalemi ile daha önce çizilmiş örnek eyeliner çizgisi üzerinden geçilir. Bu kalem ile kalıcı eyeliner boyasının enjeksiyon işlemi gerçekleştirilir. İşlem öncesi uygulanan lokal anestezi sayesinde kişi herhangi bir acı ya da ağrı duymaz. Enjeksiyon işlemi bittiğinde uygulama tamamlanmış olur.

Kimler Kalıcı Eyeliner Yaptırabilir?

Günümüzde neredeyse tüm kadınlar kalıcı eyeliner makyajı yaptırmak istemektedir. Peki, kimler kalıcı eyeliner yaptırabilir?

  • Kontakt lens kullanan kişiler kalıcı eyeliner makyajı yapabilir. Ancak işlem sırasında lenslerin çıkartılması gerekmektedir. Uygulama sonrası birkaç gün lens yerine gözlük kullanımı tavsiye edilir.
  • İpek kirpik uygulaması yaptırmış kişilerde kalıcı eyeliner uygulaması yaptırabilir.
  • Sivilce bakımı gören kişilerin kalıcı makyaj uygulaması yapmadan önce dermatologlarına danışmaları gerekmektedir.
  • Hamilelerin kalıcı makyaj yaptırmamalarında fayda vardır. Doğum ve emzirme sürecinden sonra gönül rahatlığı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamanın Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Kalıcı eyeliner makyaj kalıcılık süresi, kişinin talebine ve enjekte edilen boyanın derinliğine göre 1,5 ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu süreç talep doğrultusunda uygulanan tekniğe bağlı olarak 3 yıla kadar uzatılabilir. Elbette kullanılan malzemelerin kalitesi ve uzman kişinin profesyonelliği de bu süreyi etkilemektedir.

Kalıcı Eyeliner Avantajları

  • Kalıcı eyeliner avantajları arasında en önemli olan elbette ki kadınları günlük eyeliner çekme zahmetinden kurtarmasıdır.
  • Makyaj süresinin kısalması ile makyaj yapımının neden olduğu gecikmeleri ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Bunun dışında her daim eşit ve düzgün çekilmiş eyeliner ile gözleri üzerinizde toplayacaksınız.
E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz