Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz tedavisi, lokal fazlalıkları hedef alan, bölgesel fazlalıklardan kurtulmayı sağlayan gelişmiş, yenilikçi bir sistemdir. Soğuk lipoliz uygulamasının hedef aldığı noktalar;

 • Basen
 • Bel
 • Kollar
 • Sırt
 • Bacak
 • Uyluk

Bölgesel zayıflama ve incelme sağlayan soğuk lipoliz uygulaması ile biçimli bir vücut ortaya çıkarılır. Bu şekilde bölgesel fazlalıkları yüzünden günlük yaşantısında rahatsızlık duyan kişiler, kadın ya da erkek fark etmeksizin arzu ettikleri vücut şekline kavuşabilirler.

Soğuk lipoliz, yağ dokusunun dondurucu soğuğa maruz bırakılarak, bölgesel incelme sağlayan bir işlemdir. Uygulanan soğukluk -8 ile -11 arasında değişmektedir. Dondurucu soğuk karşısında yağ hücrelerinin bütünlüğü bozulur ve parçalanırlar. Bu işlem yağ dokusunun çevresindeki kas ve sinir dokularına herhangi bir zarar vermez.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Soğuk lipoliz tedavisi, bölgesel yağlanmaları baz alan ve kalıcı olarak yok eden bir uygulamadır. Uygulama her bölgeye göre farklı bir başlık ile gerçekleştirilir. Bölgesel zayıflama gerçekleştirilecek alana göre işlem 30 ile 60 dakika arasında değişir. Tedavi öncesi, soğuk lipolizin uygulanacağı alanlar uzman doktor tarafından belirlenir. İlk olarak bu bölgelere, cihazın soğutma etkisinden korunması için jel pedler yerleştirilir. Daha sonra vakumlu bir kapsül ile soğutma işlemi başlar. Hedeflenen yağ dokusuna göre -8 ile -11 derece soğutma işlemi uygulanır. Verilen soğuğun etkisi ile yağ hücreleri parçalanır. Hasta için konforlu bir uygulamadır. Ancak ilk 5-10 dakika verilen soğuğun etkisi ile uygulama yapılan alanda bir sızı oluşabilir. Cilt işleme alıştığında sızı hissi kaybolur. Tedaviden sonra hasta günlük hayatına dönebilir. Uygulanacak bölgenin yağ fazlalığına bağlı olarak 15-20 gün aralıklı, 2-3 seans gerçekleştirilir.

Soğuk Lipoliz Yönteminin Faydaları Nelerdir?

 • Coolshaping tedavisi, cilt üzerinde herhangi bir hasara neden olmaz, sistem cildin üst tabakasını korur.
 • Yağ dokusu kısa süreli seanslar ile diğer dokulara zarar verilmeden kolay bir işlemle kristalize edilir.
 • Bütünlüğü bozulan yağ dokuları parçalanarak, bölgesel incelme oluşur.
 • Hızlı ve etkin bölgesel zayıflama sağlanır.
 • Herhangi bir yan etkisi yoktur; ciltte çökme ya da sarkmaya neden olmaz.

Soğuk Lipoliz Tedavi Sonrası Yapılması Gerekenler

Soğuk lipoliz uygulamasından sonra hastada bölgesel incelme olur. Diyet ya da spor yapması gerekmez. Ancak kişinin yaşam tarzı yeniden bölgesel yağlanma oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden soğuk lipoliz tedavisi ile elde edilen vücut formunu korumak isteyen kişiler düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme ile fit yapılarını koruyabilirler.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz