Microblading

Yüz hatlarını biçimlendiren ve ortaya çıkaran kaşlar, microblading kaş kontürü ile daha dikkat çekici ve biçimli hale getiriliyor. Fonksiyonel olarak gözleri dış etkenlerden korumaya yarayan kaşlar estetik açıdan yüzün daha biçimli ve güzel görünmesini sağlayan başlıca unsurlardan birisidir. Kaşlar, genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak doğuştan ya da zaman içerisinde değişim göstermektedirler.

Kalıcı makyaj uygulamalarının hız kazandığı ve ilgi gördüğü günümüzde microblading tekniği, kaşlara yeniden biçim vermeyi olanaklı hale getiriyor. Özellikle seyrek ya da biçimsiz kaşlara sahip kişiler, kaşlarını daha dolgun göstermek için bu yönteme başvuruyor. Microblading uygulamasında renk pigmentleri ile cildin rengine uygun olacak şekilde kaşlara dolgun bir görünüm verilmektedir. Bu uygulama gerçek kaş üzerine yapılmaktadır. Dövme tekniğine benzer şekilde uygulanır. Microblading ile kaşlara verilecek hacim, bakışların daha dikkat çekici olmasını sağlamaktadır.

Microblading ile Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Diğer uygulamalarda da olduğu gibi microblading kalıcı kaş makyaj işleminde de kişiye özel, steril iğneler kullanılmaktadır. Microblading, uygulama prensipleri açısından her ne kadar dövme tekniğine benzese de aralarında çeşitli farklar bulunmaktadır. Microblading işlemi, kişiye herhangi bir acı ya da ağrı vermez. Bu uygulamada sadece hafif bir batma hissi duyulur. Kişinin bu batma ve acı hissini en aza indirmek için işlem öncesi anestezik krem uygulanır.

İşlemin en önemli aşaması kişinin kaş rengine uygun boyanın seçilmesidir. Doğal görünmesi açısından boya seçimine dikkat edilmelidir. Seçilen boya, kaşın altındaki deriye işlenir. Dövme tekniğinden farkı, kaşın altına inilen derinliktir. Microblading işleminde, dövme tekniğinden farklı olarak derinin fazla altına inilmez.

Microblading yani kaş kontürü, yarı kalıcı bir tekniktir.  Uygulamanın kalıcılık süresi, kişinin cilt ve kaş yapısına, cilt nem oranına göre değişmektedir. Zamanla yenilenen hücreler, microblading uygulanan bölgedeki boyaların parçalanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden işlem ortalama 1 yıl içerisinde kaybolmaktadır.

Microblading Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Microblading uygulaması dövmeden farklı olduğu için uzun süreli kullanım sağlasa da kalıcı değildir.
  • İşlemin başarılı olabilmesi için microblading uygulamasını gerçekleştiren uzmanın profesyonel olması gerekmektedir.
  • Doğal bir görünüm kazanabilmek açısından boya seçimi oldukça önemlidir.
  • Oluşabilecek alerjik reaksiyonlara karşı seçilen ürünlerin kaliteli ve organik olmasına özen gösterilmelidir.
  • İşlem sonrası iş ve günlük hayatınıza dönebilirsiniz.
  • Kaşlarınızın tam uyumlu hale gelmesi birkaç gün alabilir.
  • Dolgun görünümlü kaşlara sahip olmak için gönül rahatlığıyla microblading kalıcı kaş makyajı uygulayabilirsiniz.
E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz