Diode Lazer Epilasyon

810 nm dalga boyundaki lazerlere genel olarak diode lazer denilmektedir. Diode lazer diğer lazer uygulamalarından farklı özelliklere sahiptir. Lazer başlığı  -3 dereceye kadar soğutulur. Diğer lazer türlerinden daha derine inen diode lazer, derin yerleşim gösteren kıllarda etkin ve kalıcı tedavi sağlar. Soğutma işlemi ile uygulanan bu epilasyon cildi yanıklardan korur. Diode lazer epilasyon işlemi, sabit atışlarla değil, tedavi başlığı ile cildin üzerinde 'ütü' yapar gibi uygulanır. Bu işleme ütüleme teknolojisi denir. Diğer lazer uygulamalarından daha derine inerek ince tüylerin üzerinde etkili sonuç gösterir. Diode lazer epilasyon yüz, kol, üst bacak ve sırt bölgelerinde en etkili lazerdir. Diode ütüleme lazerin avantajı tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Diode Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan ilk aşamada epilasyon yapılacak bölge tıraş makinesi ile kısaltılır. Epilasyon işlemini yapacak kişi ve kullanıcıya lazer ışınlarından korunmak için gözlük takılır. Diode epilasyon işlemi el cihazı vasıtasıyla uygulanır. Bu el cihazı lazer makinesinin oluşturduğu ışınları cilde ulaştırır. Uygulanan lazer atışları sonrasında tahrip olan kıl kökleri, yeni kıl üretme fonksiyonlarını kaybederler.

Epilasyon işleminin etkili olabilmesi için uygulamanın, kıl köklerinin aktif büyüme evresinde olduğu anagen döneminde yapılması gerekir. Bu nedenle uygulamadan 3 hafta öncesine kadar kılları kökünden koparmaya dayalı herhangi bir işlem yapılmamalıdır. Lazer epilasyon sırasında cildin soğutulması gerekir. Soğutma işlemi, ciltte herhangi bir problem olmaması için çeşitli jel ya da soğuk hava veya gaz ile gerçekleştirilir.

Diode Lazer Epilasyon Hangi Kıl Tipinde Etkilidir?

Diode lazer epilasyon, tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Tüm vücut bölgelerinde başarılı sonuç elde edilen bir epilasyon çeşididir. Hem ince hem kalın ve iki kıl tipinde de etkilidir. Bunun nedeni diyot lazer ışığının diğer lazer uygulamalarına göre daha derine inmesidir. Özellikle yüz bölgesinde bulunan kıllar kalın olsalar bile mutlaka ince tüylerde vardır. Diode lazer epilasyon yüz bölgesi için en etkili lazerdir. Diğer epilasyon uygulamaları aynı anda ince ve kalın tüyler üzerinde etkili olamaz. Bu açıdan diode lazer epilasyon avantaj sağlar.

Diode Lazer Epilasyonun Avantajları

  • Diode epilasyon ince ve kalın tüylerde başarılı epilasyon sağlar.
  • Özellikle yüz, omuz, sırt bölgelerinde en etkili lazer cihazıdır.
  • Diğer lazer uygulamalarına göre daha derine inmesi etkili ve kalıcı tedavi sağlar.
  • Bunun dışında tüm vücut bölgelerinde; kalın ve ince kılların aynı alanda bulunduğu bölgelerde son derece etkili bir lazerdir.
E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz