Dudak Renklendirme

Çekici, dolgun ve renkli dudaklar her kadının arzusudur. Dudakların görünümü özellikle rengi yüzde ilk dikkat çeken noktadır. Ancak çeşitli nedenler dolayısıyla dudak zaman içerisinde solar, sönükleşir. Dudak renklendirme, cansız ve solgun dudakların özel makyaj boyası sayesinde yeniden bakımlı ve canlı görünmesini sağlamak için uygulanan kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Dudak renklendirme işlemi ile:

  • Dudak ve çevresinde oluşan asimetrik bozukluklar düzeltilebilir
  • İnce dudaklar dolgunlaştırılabilir
  • Renksiz ve solgun dudaklar canlandırılarak, renkli hale getirilebilir
  • Yara izleri gizlenebilir
  • Dudak şekli vurgulanabilir
  • Dudaklara dolgun bir görünüm kazandırılabilir

Dudak Renginin Solmasının Nedenleri Nelerdir?

Vücut yıllar içerisinde canlılığını kaybetmeye başlar. Dudaklarda buna dahildir. Yaş almaya bağlı olarak dudaklarda, solma, doğal pigmentlerini yitirme, çeşitli deformasyonlar meydana gelebilir. Dudak renginin solmasında ve bu bölgede görülen deformasyonlarda yaşın ilerlemesi kadar kişinin hayat tarzı da etkilidir.

Kalıcı makyaj uygulamaları günümüzde kadınlar tarafından sıklıkla başvurulan yöntemlerdir. Dudak renklendirme yöntemi ile dudakların pigmentleri doğal rengi ile doldurulur. Bu işlem sırasında dudakta oluşan problemler farklı müdahalelerle giderilebilir.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Peki, dudak renklendirme nasıl yapılır? Dudak renklendirme, kalıcı makyaj yöntemleri ile uygulanmaktadır. İşlem öncesinde ilk olarak kişinin doğal dudak rengi uzman kişi tarafından tespit edilir. Doğal dudak renginizi koruyabileceğiniz gibi organik kalıcı makyaj boyaları arasından seçim yapabilmeniz de mümkündür. Uzmandan bu konuda tavsiye alarak cildiniz için en doğru rengi seçebilirsiniz. Eğer sürekli kullandığınız bir ruj rengi varsa bunu uzmanınıza söyleyerek işlem sırasında bu rengin uygulanmasını isteyebilirsiniz.

Renk seçiminden sonra özel kalıcı makyaj iğneleri ile organik boya dudağınıza enjekte edilir. Kalıcı makyaj uygulama iğneleri, organik boyaları dudağın 0,3-0,5 mm altına enjekte etmektedir. Bu derinlik dudak şeklinize ve yapısına göre değişir. Dudak renklendirme işlemi ile günün her saatinde doğal görünümlü dudak rengine sahip olabilirsiniz. Renkli dudaklar, yüzünüzün daha canlı ve güzel görünmesine yardımcı olacaktır.

Dudak Renklendirme Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Dudak renklendirme kalıcı makyaj uygulaması klasik dövme işlemi ile karıştırılmaktadır. Ancak kalıcı makyaj uygulamalarında iğne, dövme yönteminde olduğu kadar derine indirilmez. Uygulanan kalıcı boyalar, organik ve doğaldır. Bu yüzden dövme kadar uzun süreli bir süre kalıcılığını koruyamaz; yenilenen cilt hücreleri ile zamanla boyalar etkisini kaybeder. Dudak renklendirme kalıcılık süresi ortalama olarak 2 ile 3 sene arasında değişir. 3 yılın ardından isteyen kişiler bu uygulamayı tekrar edebilir.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz