İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon uzun yıllardan beri uygulanan en eski epilasyon yöntemlerinden birisidir. Özellikle sarı, ince ve yumuşak kıllarda etkili olan bu yöntem, kıl köküne uygulanan zayıf elektriksel bir akım ile gerçekleştirilir. İşlemin amacı kıl köklerini tahrip ederek kalıcı bir çözüm sağlamaktır.

Kılların üç ayrı dönemi vardır;

  • Anagen
  • Katagen
  • Telogen

İğneli epilasyon yöntemi için en önemli dönem anagendir. Bu dönem kılların aktif ve epilasyona en uygun olduğu dönemdir. Bu dönemi yakalayabilmek için işlem uzman kişiler tarafından periyodik olarak tekrar edilir. İğneli epilasyon seans sayısı, tüylerin yoğunluğu, rengi, çıkış süresi, yapısına göre belirlenir.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyon işlemi profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilir. Steril edilmiş iğneler aracılığıyla kıl köküne girilerek akım verilir. Bu yolla kıl kökü yakılarak kalıcı çözüm sağlanır. Akım verilip kıl kökleri yakıldıktan sonra özel epilasyon cımbızı ile kıllar kolay bir şekilde çekilir.

İğneli epilasyon uygulamasının en hassas noktası bu işlemin her kıl için tek tek yapılmasıdır. Epilasyon işleminde sterilizasyon ve hijyen büyük önem taşımaktadır. Doğru bir şekilde uygulandığında vücut kıllarından kurtulmanın en etkili yöntemidir. Günümüzde iğneli epilasyon uygulaması modern teknolojik aletler ile gerçekleştirilir. Uzman kişiler ile yapılan bu işlem etkili ve kalıcı bir çözüm sağlar.

İğneli Epilasyon Uygulaması Kişiye Acı Verir Mi?

Uygulama ile ilgili en çok merak edilen konu "iğneli epilasyon işlemi acı verir mi?"  şeklindedir. İğneli epilasyon işlemi daha çok ince tüyler üzerinde düşük akım ile ve ince iğneler ile gerçekleştirilir. Uygulamanın tamamen acısız olduğu söylenemez. Ancak uygulama esnasında iğnenin battığı hissedilmez. Verilen akım kıl kökünde ısı oluşturur. İğneli epilasyon işleminin verdiği acı kişinin cilt yapısına ve acı eşiğine göre değişmektedir. İlk seans diğer seanslara göre daha kısa süreli tutulur. Bu şekilde hem kişiye uygulanan yönteme alışır hem de verilen cilt reaksiyonlarına göre diğer seanslar planlanır.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İşlem sonrası ilk birkaç gün cilt kendini onardığı için şişlik ya da kızarıklık oluşabilir. Gayet normal bir durum olup geçicidir.
  • Uygulama sonrasında özellikle ilk 24 saat içerisinde işlemin yapıldığı bölge su ile temas ettirilmemelidir.
  • İşlem sonrası epilasyonun uygulandığı bölge duyarlı hale geldiği için bu bölgeyi güneş ışınlarından korumanız da yarar var. Bu yüzden güneşe çıkmamaya özen gösterilmeli, mecbur kalındığı durumlarda mutlaka güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır.
  • İşlem sonrasında komplikasyon oluşma durumu oldukça azdır. Ancak aşırı hassas cilde sahip kişilerde oluşabilecek ciddi kızarıklık ve benzeri durumlar, ilgili uzmana bildirilmelidir.
E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz