Kalıcı Dipliner

Kalıcı makyaj uygulamaları günümüzde kadınlar tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. En çok tercih edilen uygulamalar kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner uygulamalarıdır. Kalıcı dipliner, soluk, sade ve buğulu bir eyeliner görünümünü ifade eder. Günlük hayatında sade ve yalın ancak bakımlı görünmek isteyen kişiler için en uygun tercih kalıcı dipliner uygulamasıdır.

Dipliner, göz kapağının bitip, kirpiklerin başladığı noktada uygulanır. Kirpik hattına uygulanan kalıcı dipliner makyajı ile gözlere derinlik katılabilir. Doğal kalıcı makyaj arayışı içerisinde olan kadınlar kalıcı dipliner ile aradıkları sade ve doğal görünüme kavuşabilirler. Kalıcı dipliner sayesinde makyaj yapmadığınız günlerde dahi bakımlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kalıcı Dipliner Nasıl Yapılır?

Kalıcı dipliner uygulaması oldukça basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Kalıcı dipliner, kalıcı eyeliner kadar baskın ve dikkat çekici değildir. Ancak uygulama bakımından, teknikleri birbirinin çok benzeridir. İşleme başlamadan önce ten renginize uyumlu siyah tonda boya seçimi yapılır. Boya hazırlama işlemi bittikten sonra, göz kapağınız ile kirpik hattınıza istediğiniz formda ve uzunlukta dipliner çizgisi çekilir. Bu işlem örnek dipliner olup, kalıcı makyaj uygulaması bu hat üzerinde gerçekleştirilir.

Örnek dipliner çizgisi için kişinin onayı alındıktan sonra göz gölgesine anestezik krem uygulanır. Anestezi etkisini gösterdiğinde doğal boyalar, özel dipliner kalemi kullanılarak daha önce yapılmış çizgi üzerinden enjekte edilir. Anestezi sayesinde kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Yarım saat ile bir saat arasında uygulama tamamlanır.

Kalıcı Dipliner Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlk olarak kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kişinin alerji testi yaptırmasında fayda vardır. Bu şekilde uygulama sonrası oluşabilecek reaksiyonların önüne geçilmiş olur.
  • Ayrıca kalıcı makyaj uygulamasına engel bir sorunun olmaması gerekmektedir; kanser, deri rahatsızlıkları vb.
  • Uygulama öncesi mutlaka örnek çizim yaptırmalısınız.
  • Uygulamanın acı ve ağrı vermemesi için anestezik krem uygulamasını ilgili uzmana mutlaka hatırlatmalısınız.

Kalıcı Dipliner Uygulamasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  • Kalıcı dipliner uygulaması kadınları, zaman alan makyaj sürecinden kurtarmaktadır.
  • Kalıcı dipliner kullanım süresi boyunca makyajsız halinizde bile bakımlı ve güzel görünebilirsiniz.
  • Kalıcı dipliner, eyeliner çizgisine göre daha sade ve hafif bir makyajdır. Özellikle sadeliği seven kadınlar tarafından en çok tercih edilen uygulamadır.
  • Kalıcı dipliner makyajı sayesinde en yoğun günlerinizde bile hafif eklemeler sayesinde güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.
E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz