Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler, kadın ya da erkek her bireyi rahatsız etmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın tıraş, ağda, tüy dökücü krem gibi çeşitli yoları olsa da en etkili ve kalıcı çözüm lazer epilasyon yöntemidir. Lazer yöntemi, kıl ve tüylerden kurtulmak için kalıcı ve pratik bir yoldur. Bu uygulama, kıl köklerinde bulunan renk pigmenti melaninin lazer ışınlarını emmesi ve bunu ısı enerjisine dönüştürmesi sonucu kıl köklerini yakarak, tahrip etmesi şeklinde gerçekleştirilir. Cilt tipine ve kıl türüne göre uygulanan çeşitli lazer sistemleri mevcuttur.

Epilasyon İçin Kullanılan Lazer Sistemleri

  1. Alexandrite Lazer: Ürettiği lazer ışığı 755 nm boyundadır. Seans süresi kısadır çünkü 755nm dalga boyu kıl köklerini hızlı bir biçimde tahrip etmektedir. Açık tenli kişiler üzerinde daha etkili olmakla birlikte tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Genel olarak acısız bir yöntemdir.
  2. Buz Lazer: Buz lazer epilasyon, diğer uygulamalara oranla en acısız ve hızlı olanıdır. Son teknoloji lazer sistemlerinden birisidir. Alexandrite, diyot ve Nd:YAG lazer sistemlerini tek bir başlıkta toplamıştır. 3 dalga boyu lazer sistemine sahiptir. Kısa sürmesi ve acısız olması dolayısıyla masaj konforu sunar.
  3. Diode Lazer: 810nm dalga boyu ışık üretir. Özellikle ince tüyleri ile başı dertte olan kişiler için en uygun lazer sistemidir. Lazer diyot sistemi elektrik enerjisini doğrudan ışığa dönüştürebilir.

Lazer Epilasyonu Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon tedavisi, kadınlarda en çok bikini bölgesi, dudak üstü , çene, kollar, bacaklar, meme ucu, koltukaltı bölgesi; erkeklerde ise daha ziyade omuz, sırt, sakal ve göğüs bölgelerinde uygulanmaktadır.

Lazer Neden Birden Fazla Seans Gerektirir?

Vücut kılları üç ayrı gelişim evresine sahiptir:

  • Anagen
  • Katagen
  • Telogen

Lazer epilasyon uygulaması için önemli olan evre anagen dönemidir. Her kıl kökü, bu dönemlerden bağımsız olarak geçmektedir. Bu yüzden tek seans ile tüm kıl köklerine aynı anda müdahale edilemez. Bir seansta vücuttaki kıl köklerinin ortalama %20’si tahrip edilebilir. Bu yüzden birden fazla seans uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyonunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Lazer epilasyon işlemi, kişinin cilt ve kıl tipine uygun enerji ile gerçekleştirilir. Bu yüzden lazer işleminin kalıcı yan etkisi yoktur. Uygulama sırasında ya da işlem sonrasında hafif kızarıklık ve yanma meydana gelebilir. Bu durum tedaviden sonraki birkaç saatlik süreçte kendiliğinden yok olur. Çok hassas ciltlerde bu durum birkaç gün devam edebilir.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz