Yüz Germe Estetiği

YÜZ ESTETİĞİ

Yağ Enjeksiyonu

YÜZ ESTETİĞİ

Dudak Kaldırma (Lip Lift)

YÜZ ESTETİĞİ

Kaş Kaldırma Estetiği

YÜZ ESTETİĞİ

Göz Kapağı Estetiği

YÜZ ESTETİĞİ

Çene Estetiği (Mentoplasti)
Burun Estetiği (Rinoplasti)

YÜZ ESTETİĞİ

Bişektomi (Hollywood Yanağı)
Badem Göz Estetiği

YÜZ ESTETİĞİ

Yüz Estetiği

Estetik, güzelliğin felsefesidir. Sanılanın aksine estetik kavramı hayatlarımıza, modern çağ ile birlikte girmemiştir. Estetik yüzyıllara dayanan geçmişe sahip bir kavramdır. İnsanların güzel görünme ve kusurlarından kurtulma arzusu sadece içinde bulunduğumuz çağın arzusu değildir. Ancak günümüzde bu arzuyu şekillendirecek imkanlar mümkündür. Gelişen teknoloji ve tıbbi imkanlar, insanların estetik alanındaki yaptıkları müdahaleleri mümkün kılmaktadır. Estetik müdahaleler, genel olarak vücudun tümünde farklı amaçlar ile gerçekleştirilir. En çok tercih edilen alan ise yüz estetiği olarak tanımlanabilir. Yüz estetiği kapsamında yapılan uygulamalar şu şekilde sıralanabilir:

Bişektomi (Hollywood Yanağı)

Bişektomi uygulaması özellikle son yıllarda kadınların en gözde tercihlerinden birisidir. Hollywood yanağı olarak da tanımlanan bu işlem, yüzün daha çok keskin hatlara sahip olup, üçgen bir görünümü olmasını sağlar. Kalıcı bir uygulamadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Günümüzde en çok yapılan plastik cerrahi türü burun estetiğidir. Bu işlemde burun yeniden şekillendirilerek, yüze en uygun olacak görünüme kavuşturulur. Bunun yanı sıra burun estetiği, bu bölgede meydana gelen deformasyonları iyileştirerek, ortadan kaldırmaktadır.

Çene Estetiği (Mentoplasti)

Çene estetiği, oldukça kapsamlı ve önemli bir uygulamadır. Farklı yöntemlerle uygulanabilmesine rağmen alt ve üst çenenin durumuna göre hareket edilir. Çenesinde ciddi ısırma ya da çiğneme problemi olan kişilerin yanı sıra; alt çenesi geride ya da fazla ileride olan kişiler tarafından talep edilmektedir. Bu işlem ile çene, hastanın yüzüne en uygun olacak şekilde yeniden yapılandırılır.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ile alt ve üst kapaklarda oluşan fazla kas dokusu ve sarkmış deri çıkartılır. Göz dokuları daha genç ve dinamik bir yapıya kavuşturulur.

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş sarkması, insanların yüz ifadesindeki yaşlılık etkisini artırır. Kaş kaldırma estetiği ile birlikte göz ve kaş çevresi başta olmak üzere tüm yüz gergin ve elastik hale getirilerek yaşlılık etkisi ortadan kaldırılır.

Dudak Kaldırma (Lip Lift)

Bu uygulama ile üst dudak bölgesinin uzunluğu değiştirilir, daha dolgun dudaklar ortaya çıkar. Lip lift dudak kaldırma yöntemi özellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Badem Göz Estetiği

Badem göz şekline sahip insanların bakışları daha derin ve çekicidir. Doğuştan bu yapıya sahip olmayan kişiler badem göz estetiği sayesinde daha büyük ve çekik gözlere sahip olabilirler. Daha çok göz kapağı düşük olan kişiler tarafından tercih edilir.

Yağ Enjeksiyonu

Hastanın vücudundan alınan yağların, hastanın yüzü başta olmak üzere tüm vücudundaki eksikliklerin giderilmesi için yapılan enjeksiyon uygulamasına yağ enjeksiyonu denir. Bu uygulama ile hastanın yüzünde bulunan kırışıklıklar ortadan kaldırılır.

Yüz Germe Estetiği

Yüzünde sarkma ve kırışıklık olan kişilerin, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için tercih ettiği yüz germe estetiği ile cilt daha genç ve gergin hale getirilir.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz