Saç Mezoterapisi

SAÇ MEZOTERAPİSİ

PRP

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saç dökülmesini durdurmak, mevcut saçın kalitesini ve canlılığını arttırmak için yapılan klinik bir uygulamadır. Mezoterapi yöntemi ile farmakolojik ilaçlar, saçlı deriye mikro enjektörler yardımı ile enjekte edilir. Saç derisine direk uygulanan solüsyon ya da ilaçlar, deri tarafından tam olarak emilemez, bu yüzden istenen etki sağlanamaz. Saçlı deri mezoterapisi, bu gibi problemleri ortadan kaldırır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Kişinin ihtiyaçları çerçevesinde seçilen ilaç karışımları, saç derisine bölgesel olarak, uzman doktor tarafından küçük dozlarda özel iğne ve teknikler ile deri altına verilir. Saç mezoterapisi, kişinin ihtiyaç duyduğu bölgelere uygulanan lokal bir işlemdir. Uygulama belli aralıklara sahip seanslar ile yapılır. En etkili tedavi bu şeklide gerçekleştirilir.

3 ya da 4. seansın ardından işlem etkisini göstermeye başlar. Bu süreçte saçlardaki mevcut dökülme ortadan kalkar ve saç kendisini yenilemeye başlar. Ortalama altı ay sonra saç dökülmesinin olduğu bölgelerde, normal yapıda saçlanma ortaya çıkar. Uygulamanın devamlılığı, başarılı bir sonuç elde etmek için önemlidir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Saç dökülmelerine karşı uygulanan saç mezoterapisi, düzenli seanslar ile yapılır. Seans sayısı kişinin ihtiyaç duyduğu tedavi çerçevesinde ilgili doktor tarafından belirlenir. Her seans ortalama 40 dakika sürmektedir. İlk seanslarda aralıklar bir hafta şeklinde ayarlanır. Daha sonra seanslar arasındaki süre uzatılmaktadır.

Saç mezoterapisi sadece saç dökülmelerine karşı uygulanan bir tedavi değildir. Aynı zamanda kişilerin saç bakımı yaptırmak, saçlarını canlandırmak için en çok tercih ettikleri yöntemlerden birisidir. Uzman doktorlar tarafından mevsim geçişlerinde ya da ayda bir kere olacak şekilde yapılması önerilen saç mezoterapi uygulaması, saçların daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Saç mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

  • Erkek tipi saç dökülmesi olan kişilere (erkeklerde erken dönemde yapılan tedaviler daha çok etki göstermektedir)
  • Alında çekmeye bağlı ortaya çıkan dökülme yaşayanlara
  • Saçkıran problemi olan kişilere
  • Doğum sonrası dökülme problemi olanlara
  • Saçlı deri hastalığına sahip kişilere

Saç Mezoterapisi Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisinin faydaları arasında en önemli olan saç dökülmelerini ortadan kaldırmasıdır. Uygulama saç köklerini besler. Mevcut saçların kökleri sağlamlaşırken, dökülme olan alanlar zaman içerisinde kendisini yeniler. Mezoterapi uygulaması derinin altında kök oluşturup yeni saç çıkmasına sebep olmaz. Yapılan işlem, saç derisinde bulunan hücreleri uyarır. Bu sayede saçların, gür, güçlü köklere sahip ve hacimli olması sağlanır. Bunun yanı sıra saç derisindeki kan dolaşımını arttırdığı için saçlar daha sağlıklı beslenir.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz