SAÇ EKİMİ TEKNİKLERİ
SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç Ekimi

Saç

Saç bir insanın dış görünüşünü en çok etkileyen fiziksel etkendir. Saçların dolgun, hacimli ve parlak görünümü etkileyici bir izlenim bırakır. Bu yüzden saç dökülmeleri ve bölgesel kellik kadın ve erkeklerin fiziksel görünümlerini olumsuz etkilemekle birlikte psikolojik olarak olumsuz hisler beslemelerine, özgüven kaybı gibi durumlara neden olabilmektedir.

Saç ekimi ve saç mezoterapisi yıllardır; bölgesel kellik yaşayan ya da saç dökülmesi problemi olan kişiler tarafından sıklıkla kullanılan yöntemlerdir. Saç mezoterapisi genel olarak mevcut saç köklerini beslemek ve güçlendirmek için uygulanan bir yöntemdir. Ancak saç derisinin altında kök oluşmasını sağlayamaz. Derinin altında saç kökü oluşumu sağlayabilen tek yöntem saç ekimidir.

Saç Ekimi Ve Teknikleri

Saç ekimi, kişinin kendi donör bölgesinden alınan saç köklerinin seyrek ya da tamamen kel olan bölgeye nakledilmesi işlemidir. Dünya genelinde ortalama 20 yıldır uygulanan bir yöntem olup, gelişen teknoloji ile birlikte hastalar için daha konforlu ve rahat olması sağlanmıştır. Uygulanan saç ekim teknikleri şunlarındır:

Fut Tekniği

Bu teknik, saç ekimi için ilk kullanılan yöntemler arasındadır. Fut tekniği saç ekimi için kulak üstü ile ensedeki donör bölgeden ince bir şerit şeklinde saç derisi alınır. Daha sonra bu bölge dikilir. Kesi ve dikiş işlemlerinin olması dolayısıyla günümüzde daha az tercih edilen bir yöntemdir. Bu durumda daha sonra geliştirilen saç ekim yöntemleri de etkili olmuştur. Ancak saç ekimi için daha az süresi olan insanlara avantaj sağlamaktadır.

Fue Tekniği

Bu teknik cerrahi bir müdahale yapılmadan gerçekleştirilir. Fue tekniği ile saç ekim işlemi için öncelikle donör bölgeden saç kökleri tek tek alınır. Nakledilecek bölgede saç kökleri için kanallar açılarak, sağlıklı saç kökleri nakledilir. Hasta için konforlu ve ağrısız bir yöntemdir.

DHI Tekniği

DHI tekniği, yeni geliştirilen yöntemlerden birisidir. Fue tekniğinden farklı olarak saç kökleri, ekim yapılacak alana implanter ile kanal açılmadan yapılabilir. Uygulama çok ince ve silindirik bir iğne ile gerçekleştirilir. Bu işlem hastaya minimum ağrı vermektedir. Herhangi bir kesi ya da dikiş işlemi yapılmaz.

Saç Mezoterapisi

Saça uygulanan mezoterapinin amacı, mevcut saçın kalitesini ve canlılığını arttırmaktır. Saç mezoterapisi, farmakolojik ilaçların saç derisine enjekte edilmesi ile uygulanır. İşlem, mikro enjektörler yardımıyla gerçekleştirilir. Lokal bir işlem olup, belli aralıklarla uygulanması, saçların kendini yenilemesini sağlar. Uzmanlar tarafından düzenli aralıklarla uygulanması tavsiye edilen saç mezoterapisinin, saç dökülmesi yaşayan kişilerde etkili bir sonuç elde edilmesi için düzenli aralıklarla uygulanması gerekmektedir.  

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz