Fut Tekniği

SAÇ EKİMİ TEKNİKLERİ

Fue Tekniği

SAÇ EKİMİ TEKNİKLERİ

DHI Tekniği

SAÇ EKİMİ TEKNİKLERİ

Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı problemlerden birisidir. Kişilerin mutsuz olmasına ve toplum içerisinde özgüven kaybına neden olan bu problem ciddi bir sorundur.  Saç kaybı yaşayan birçok kişi sıklıkla saç ekimi yöntemini tercih eder. Özellikle teknolojik gelişmelerin hız kazandığı günümüzde başarılı cerrahi müdahaleler ile saç kaybı yaşayan bölgelerde yeniden saçlandırma işlemi uygulanır.

Ciddi saç dökülmesi nedenleri genetik faktörlü ve testosteron hormonu fazlalığı ile ilgilidir. Bu nedenlerden ötürü görülen saç dökülmelerine androgenetik alopesi yani bilinen adı ile "erkek tipi saç dökülmesi"  denilmektedir. Erkeklerde bulunan DHT (dihidrotestosteron) hormonunun fazla salgılanması saç köklerinin beslenmesine engel olur. Beslenemeyen saç kökleri zaman içerisinde zayıflar ve yeni saç telleri üretemez. Bu durumun sonucunda saç kaybı meydana gelir. Bunun dışında kalıcı saç kaybına neden olan unsurların başında cilt problemleri, saçkıran, bazı iç hastalıklar, stres, psikolojik ve çevresel etkenler gelmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Peki, saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi, kişinin genellikle ense bölgesindeki güçlü saç köklerinin, saç yoğunluğu azalan ya da tamamen dökülmüş bulunan bölgelere nakledilmesini sağlayan cerrahi operasyondur. Saç ekim operasyonu farklı yöntemler ile uygulanabilmektedir. Saç ekim işlemi öncesinde, kişinin saç yapısı ve dökülme yoğunluğu dikkate alınarak; hastanın ihtiyaçlarına göre hangi tekniğin uygulanacağı belirlenir.

Tıbbi gelişmelerin hızlanması ile birlikte saç ekim işleminde de farklı metotlar gelişmiştir. Kişilerin tercihine bağlı olarak saçların tıraş edilerek uygulandığı yöntemler ile birlikte kesim veya tıraş gerektirmeyen yöntemlerde vardır. Özellikle saçların kesilmesini gerektirmeyen yöntemler kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler

Saç ekimi dünyada 20 yıllık geçmişe sahip bir cerrahi müdahaledir. Genel olarak uygulanan saç ekim yöntemleri, Fut, Fue ve Dhı’dir. Fut yöntemi saç dökülmesi yaşayan kişilere ilk uygulanan yöntemler arasında olup günümüzde uygulansa da diğer yöntemlere göre daha az tercih edilir.

Dhı yöntemi 2016 yılında uygulanmaya başlayan ve günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir. Dhı saç ekim yöntemi saç kesimi ya da tıraşı gerektirmeden uygulanır. Genellikle kadınların ilk tercihidir. Bu yöntemde; güçlü saç köklerinin bulunduğu bölgeden toplanan saç kökleri, özel kalemler yardımıyla saç ekim bölgesine yerleştirilir.

Türkiye genelinde erkekler tarafından en çok tercih edilen yöntem ise Fue tekniğidir. Bu yöntemde ilk adım saçların kesimidir. Vialife Estetik, teknik cihazları ve uzman ekibiyle saç yapınıza bağlı olarak size uygun yöntemleri seçmektedir. Siz de saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız kısa sürede saç ekim işleminizi tamamlayarak güçlü ve güzel görünen saçlara kavuşabilirsiniz.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz