Meme Küçültme

MEME ESTETİĞİ

Meme Estetiği

MEME ESTETİĞİ

Meme Dikleştirme

MEME ESTETİĞİ

Meme Büyütme

MEME ESTETİĞİ

Meme Estetiği

Göğüslerin normal boyutundan daha büyük olması ya da arzu edilenden daha küçük olması durumlarında kadınların en çok başvurduğu yöntem meme estetiğidir. Meme estetiği genel olarak, kişinin istediği seviyede, doktor muayenesi sonucu, göğüslere yapılan cerrahi müdahaledir.  Estetik ve fonksiyonel açıdan göğüsler kadın hayatında önemli bir yer tutar.

Aşırı büyük göğüsler kadınların hayatını olumsuz etkilemektedir. Kıyafet, sütyen seçimi; günlük hayatta yapılan tüm aktiviteler büyük göğüslü kadınlar için büyük bir zorluğa dönüşebilir. Ayrıca büyük göğüsler zaman içerisinde yaşa ve yer çekimine bağlı olarak sarkmaya başlar. Bu durumda hamilelik ve emzirme süreci de etkilidir. Bazı kadınlarda ise göğüsler arzu edilenden daha küçüktürler ve bu durum kadınlarda estetik kaygı yaratabilir. Tüm bu sıkıntıları gidermek ve talep edilen istekleri gerçekleştirmek için kadınlar meme estetiğini tercih ederler. Meme estetiği genel olarak üç başlıkta ele alınır:

Meme Dikleştirme

Kadınların zaman içerisinde yaşadıkları problemlerden birisi de göğüs sarkmasıdır. Yaşlanmaya, hamileliğe, yer çekimine, hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu nedenlerden biri ya da bir kaçı sonucu göğüsler diriliklerini kaybederek, sarkmaya başlarlar. Dik ve diri görünümünü kaybederler. Bazı kişilerde bu durum tüm hayatı olumsuz etkileyecek seviyededir. Meme dikleştirme estetiği, için farklı teknikler uygulanabilir. Uygulanacak teknik kişinin yaşına, fiziksel yapısına göre uzman kişi tarafından belirlenir.

Meme Büyütme

Göğüs büyütme ameliyatı, göğsün boyutunu arttırarak, göğüsleri yeniden şekillendirmeyi sağlayan cerrahi müdahaledir. Tüm dünyada kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Meme büyütme operasyonunda meme protezleri kullanılır. Bu protezler;

  • Silikon
  • Serum fizyolojik

Göğse verilecek şekil ve boyut hastanın talepleri çerçevesinde ve doktor kontrolü ile belirlenir. Meme estetik ameliyatı süresi bir buçuk ile iki saat arasında değişse de memenin kendi şeklini tam olarak alması yaklaşık altı ay kadar sürer.

Meme Küçültme

Kadınların meme küçültme estetiği yaptırmalarının çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenlerin başlıcaları:

  • Göğüslerin aşırı büyük olması
  • İki göğsün eşit simetride olmaması (hastanın tercihine bağlı olarak meme büyütme ameliyatı da uygulanabilir)
  • Göğüslerin sarkması (hastanın tercihine bağlı olarak meme dikleştirme ameliyatı da uygulanabilir)
  • Estetik olarak kişiyi mutlu etmeme

Bu ve buna benzer durumlarda meme küçültme ameliyatı tercih edilebilir. Meme küçültme ameliyatı ile aşırı büyük göğüslere sahip kadınlarda oluşan boyun ve omuz ağrıları da giderilmiş olur.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz