Klasik Kepçe Kulak Estetiği
İple Kepçe Kulak Estetiği

Vialife Kepçe Kulak

Dış görünüşü etkileyen ve bireyi rahatsız eden sorunlardan biri olarak karşımıza çıkan kepçe kulak, kulak bölgesindeki kıkırdak dokunun gelişmemesinden kaynaklanır. Oluşumunda genetik faktörlerin etkili olduğu yüzde  %95 ‘lik oranda doğru olsa da (anne veya babada var olan kepçe kulak sendorumunun çocuğa geçtiği kanısı)  sonradan da,  çeşitli etkenlerle hastalık tablosu bireylerde baş gösterebilir.

Kepçe kulak sorununun nedenleri

  • Problem, kulak arkası kemikle kulak açısının çok geniş olmasından kaynaklanıyor olabilir.
  • Kulak kıkırdağı gevşek bir yapıya sahip olduğunda kepçe kulak sorunu ortaya çıkabilir.
  • Kulağın üst kısmında bulunan yapıların gelişimsel olarak anne karnında oluşmaması nedeniyle, kepçe kulak sendorumu ortaya çıkabilir.

Kepçe kulak estetiği sayesinde bu görüntüden ve eksiklikten kolayca kurtulmak mümkündür. Klasik kepçe kulak estetiği veya ip askı yöntemi ile kepçe kulak sorununu artık geride bırakabilirsiniz.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak estetiği iki farklı yöntemle gerçekleştirilmektedir. Bunlar:

Klasik kepçe kulak operasyonu,

İp askı yöntemi ile kepçe kulak operasyonudur.

  • Klasik kepçe kulak operasyonu

Ciddi risk taşımayan basit estetik cerrahi yöntemleri arasında yer alır. Kulak kıkırdaklarına gerekli şeklin verilmesiyle gerçekleştirilen işlem sonrasında operasyon tamamlanır.  Ameliyat sonrası kulaklara özel bantlar bir – iki hafta süreyle takılır.  İyileşme süreci tamamlandığında bantlar çıkarılır.  Birey normal yaşantısına devam edebilir.

  • İp askı ile kepçe kulak tedavisi

Popo kaldırma, vücut estetiği, yüz estetiği… gibi her alanda kolay acısız ve ağrısı bir yöntem olarak ip askı yöntemi tercih edilmektedir. Kepçe kulak sorununun tedavisinde de aynı şekilde ip askı yöntemi uygulanabilmektedir.

Ciltte deri altına yerleştirilen estetik ipler sayesinde bölge çekilir ve kıkırdak doku ile kulak arasındaki mesafe en aza indirgenir. İşlem ortalama 15-20 dakika sürmektedir. Birey işlemden sonra normal yaşantısına devam edebilmektedir.

Cerrahi müdahale olmaması nedeniyle kepçe kulak estetiğinde son yıllarda en çok tercih edebilen yöntem ip askı yöntemi olarak öne çıkmaktadır.

 Kepçe Kulak Estetiği Yaptırmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Uygulanacak yönteme göre bireyin genel sağlığının operasyona elverişli olup olmadığına bakılmalıdır,
  • Sürecin tamamı ve operasyon sonrası gözlemlenmeli ve kontroller düzenli sağlanmalıdır.
  • Operasyon sonrası iltihap riskinin en aza indirilmesi önemlidir. (doğru pansuman ile çözümlenecektir)
  • İşlemin mutlaka uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Vialife Estetik olarak kepçe kulak estetiği ihtiyacınız da ve tüm estetik destek ihtiyaçlarınızda profesyonel ekibimiz ve güler yüzlü kadromuz ile sizlere destek sağlamaktan gurur duyuyoruz.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz