Şakak Dolgusu
Nazolabial Dolgusu
Jawline

DOLGU

Elmacık Dolgusu
Dudak Dolgusu
Çene Ucu Dolgusu
Burun Dolgusu

Dolgu

Genç ve güzel görünmek her kadın ve erkeğin en doğal hakkıdır. Ancak zamanla yüzde oluşan kırışıklıklar, sarkmalar ve lekeler, cildin olması gerekenden daha yaşlı görünmesine sebep olur. Estetik dolgu, zaman içerisinde ciltte azalan maddelerin cilde geri enjekte edilmesi ile yapılır. Estetik ameliyat olmaya gerek kalmadan, dolgu malzemeleri kullanılarak, cilt gençleştirilir.

Zaman içerisinde cilt ilk canlılığını kaybeder; yer çekiminin etkisi, yaşlanma, hızlı kilo alıp-verme durumları ciltte kırışıklık ve sarkmaya neden olur. Vücudun tamamı bu durumdan etkilense de en bariz etkiler yüzde ortaya çıkmaktadır. Yüzde meydana gelen deformasyonlar:

  • Sarkma
  • İki kaş arasında ve alın bölgesinde çizgi
  • Yanak ve dudak arasında oluşan derin çukurlar

Yüze Yapılan Dolgu Uygulamaları

Burun dolgusu: Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu, burun bölgesinde çok fazla deformasyon olmayan kişilerin burunlarını şekillendiren bir uygulamadır.

Dudak dolgusu: Dudakların daha dolgun olmasını sağlayan bir yöntemdir. Dudak dolgusu için en çok kullanılan malzeme hyalüronik asittir.

Çene ucu dolgusu: Çenenin ameliyatsız olarak yeniden şekillendirilmesini sağlayan uygulamadır. Çeneye yapılan dolgu uygulaması ile bu bölgede estetik ve biçimli bir görünüm oluşturur.

Jawline: Çene bölgesine yapılan dolgu uygulamasıdır. Gıdı ve çene hattının netleşmesini, çene köşelerinin keskin hatlara sahip olmasını sağlar.

Gözaltı ışık dolgusu: Gözaltı ışık dolgusu ile ciltte zamanla meydana gelen nem ve canlılık kaybı giderilir. Gözaltı bölgesi, parlak ve sağlıklı hale getirilir.

Elmacık dolgusu: Elmacık kemiğinin keskin hatlara sahip olması sağlanır. Üçgen yüz şekli olarak da tanımlanan belirgin elmacık kemikleri oluşturulur.

Şakak dolgusu: Şakak dolgusu estetiği, bu bölgede oluşan kırışıklık, çökme, hacim kaybı gibi deformasyonların giderilmesini sağlayan uygulamadır. Bu bölge ile birlikte tüm yüzde genç ve sağlıklı bir görünüm oluşturulur.

Nazolabial dolgusu: Burun kanatlarından aşağıya, ağız köşelerine doğru inen çizgiye nazolabial çizgi denir. Yaş ilerledikçe bu bölgede çökme ve kırışıklık meydana gelir. Nazolabial dolgusu ile bu bölgedeki belirginleşme ve derinleşme ortadan kaldırılır.

Estetik Dolgunun Faydaları

Estetik dolgunun faydaları arasında ilk olarak ameliyatsız bir uygulama olması sayılabilir. Herhangi bir kesi ya da dikiş işlemi olmadığında, iyileşme ve sosyal hayata karışma süresi uzun değildir. Estetik dolgu, kalıcı bir uygulama değildir. Dolgunun yapıldığı bölgeye göre farklı kalıcılık süresine sahiptir. Ancak uygulamanın etkisi bittiğinde işlem tekrar edilebilir. Bu sayede cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, daha genç ve dinamik bir yüz yapısına sahip olabilirsiniz.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz