Yüz Germe Estetiği

Yüz germe estetiği günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin uyguladığı bir yöntemdir. Yüz germe işlemi genellikle estetik kaygılar ile tercih edilse de bazı durumlarda tıbbi bir gereklilik olarak uygulanabilir.

Yüz germe estetiği çoğunlukla belirli bir yaş ile birlikte yüzde oluşan deri sarkması, gevşemesi gibi durumları ortadan kaldırarak; yüzün daha gergin ve genç görünmesini sağlamak amacıyla talep edilir. Yüz germe işlemi ile ilgili genel yanılgı bu operasyonun belli bir yaş aralığına uygulandığıdır. Oysa yaşı kaç olursa olsun kendisini yaşlanmış ve yüzündeki derinin gerginliğini kaybettiğini hisseden kişilere yapılan muayenede ciltte gerginliğin kaybolduğu tespit edilirse yüz germe estetiği uygulanabilir. Yine hızlı kilo kaybeden kişilerde oluşan deri sarkmalarını gidermek için de tercih edilen bir operasyondur.

Yüz Germe Operasyonu Nasıl yapılır?

İnsanların genel olarak merak ettiği konular ise ‘yüz germe estetiği nasıl yapılır?’, ‘yüz germe estetiği acılı bir süreç midir?’ şeklindedir. İlk olarak yüz germe estetiği talebiyle gelen kişiler uzman doktorlar tarafından muayene edilirler. Muayene sonucu deride sarkma, gevşeme gibi deformasyonlar oluşmuş ise yüz germe ameliyatı ile bu deformasyonlar giderilebilir.

Gelişen tıbbi teknikler ve teknoloji ile bu süreç hem daha az yıpratıcı hem de daha az maliyetli hale getirilmiştir. Yüz germe işlemi için öncelikle kişinin yüzünde yoğun olarak yaşlanmanın nerelerde gerçekleştiği tespit edilir.

Yüz germe operasyonu sadece cildin gerilmesi işlemi değildir. Doğru şekilde gerçekleştirilen bir operasyon sonrasında cilt ile birlikte altında bulunan katmanlar üç boyutlu olarak şekillendirilmiş olur.

Ciltte kesi işlemi uygulanarak aşağıya doğru gevşemiş mimik ve bağ dokularına müdahale edilir. Normalde olmaları gereken konumlara getirilerek mevcut bozukluk giderilir.  

Yüz Germe Estetiği Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar

Yüz germe işleminden önce doktor tarafından kişiye konsültasyon uygulanır. Hastanın talebi ve uygulanacak operasyona psikolojik olarak hazır olup olmadığı tespit edilir. Kişinin genel rahatsızlıkları ve alkol, sigara alışkanlığı doktor tarafından kontrol edilir. Ameliyat öncesi alınan ilaçlar doktor tarafından kontrol edilmeli ve operasyona bir hafta kala bitkisel çay tüketimi kesilmelidir.

Yüz germe ameliyatında iz kalır mı? sorusu en çok merak edilen konulardan birisidir. Yüz germe işleminde yapılan kesi işlemi endoskopik yöntemlerle uygulanır. Saç içinden yapılan 1 ile 2 milimetrelik kesiler herhangi bir iz görünümü oluşmasına engel olur. Klasik yöntemde kulağın ön ve arka kısmında yapılan bu işlem yüzün doğal çizgileri arasına yerleştirilir.

Ameliyat sonrasında yüzün fiziksel darbelerden korunması gerekmektedir. Ağrı kesici ilaçların düzenli kullanılması ve bir ay süre ile alkol, sigara tüketilmemesi gerekir. Yüz germe estetiğinin süresi yaklaşık on yıl kadardır. Ancak bu süre kişilerin sürdüğü yaşantı ve çevresel faktörlere göre değişim gösterir. Botoks ya da mezoterapi desteği bu süreci uzatılabilir.

 

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz