Tüm Vücut Germe

Kilo alımı ile birlikte deri altında yağ birikimi oluşur. Yağ dokusunun genişlemesi ile birlikte deri dışarı doğru genişler. Zamanla kilo vermeye bağlı olarak yağ dokusunda azalma oluşur. Ancak deri bu süreçte kendisini toparlayamaz, cilt fazlalığı deride sarkma meydana getirir.

Vücut yapısına bağlı olarak insanlar aldıkları kiloları belli noktalarda biriktirirler. Bu kilolar kalça, karın, kol ve bacaklarda kalınlaşma oluşturur. Bu yüzden vücut germe ihtiyacı, kişinin yoğun olarak kilo aldığı bölgeye bağlı şekilde değişir. Ancak aşırı kilo alımı ve zayıflama sonrasında tüm vücut germe ameliyatına ihtiyaç duyulur.

‘Ölümcül obezite’ adı verilen ve tüm vücudun aşırı kilo aldığı durumlarda, yağ tüm vücutta depolanır. Obezite rahatsızlığı aşırı seviyeye varan kişiler için çeşitli tedaviler uygulanır. Tüp mide ameliyatı benzeri bu işlemlerden sonra kişilerde hızlı bir zayıflama görülür. Hızlı kilo kaybı sırasında hastaların karın, sırt, kol, bacak, meme bölgelerinde ciddi sarkmalar oluşur. Tüm vücut germe ameliyatı bu durumda, karın, sırt, kol, kalça bölgelerinin tamamını kaplamaktadır.

Hastaların sağlığı açısından tüm vücut germe işlemi tek bir seansta yapılmamaktadır. İlk etapta karın ve sırt bölgesine müdahale edilir. Bu bölgelerde ince bir dikiş izi kalmaktadır. Daha sonra ise hastanın ihtiyacına göre kol germe, bacak germe ve meme dikleştirme operasyonlar gerçekleştirilir.

Vücut Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  • Vücutta yumuşak doku gevşekliği bulunuyorsa
  • Hızlı kilo verimi sonrasında deri sarkmaları mevcutsa
  • Ameliyat sırasında risk oluşturabilecek sağlık problemi yoksa
  • Hedeflenen kiloya ulaşılmış ve en az 6 ay bu kilo sabit tutulmuş ise
  • Deride güzel görünmeyen sarkmalar ve derin çatlaklar mevcutsa

Vücut Germe Ameliyatı Sonuçları

Vücut germe ameliyat sonuçları operasyon sonunda kendisini belli eder. Ancak vücut şeklinin tam oturması için en az 2 yıl gerekmektedir. Tüm vücut germe operasyonu geçiren kişilerin düzenli diyetler ile kilolarını stabil tutmaları ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri gerekmektedir. Vücudunun çeşitli yelerinde sarkmalar bulunan kişiler için istenilen sonucu alabilmek adına birden fazla ameliyat gerçekleştirilebilir.

Tüm Vücut Germe Ameliyatının Avantajları

  • Tüm vücut germe ameliyatı sonrası, tüm alt vücut dokusu ve cildi gergin, genç ve sıkı görünür.
  • Tek bir ameliyat sırasında birden fazla bölgeye müdahale edilebilir.
  • Ameliyat bitiminde kendinden eriyen dikişler kullanılır.
  • Yara izleri iç çamaşırın altında kalacak şekilde kesi işlemi yapılır.
  • Ortalama olarak 9-12 ay arası yara izleri solar ancak bu süreç kişiden kişiye değişir.
E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz