Somon DNA

Somon DNA, polinükleotid olarak adlandırılan ciltte hücre yapımına yardımcı olan bir maddedir. Çeşitli çevresel etkenler ve zamanla yaşlanmaya bağlı olarak cildin gergin yapısının bozulduğu ve cilt derisinin öldüğü görülür. Bu madde ölü ve yıpranmış ciltleri canlandırmak ve cildi gençleştirmek için kullanılmaktadır.

Somon DNA aşısı, içerisinde somon DNAsı ve ve hyalüronik asit bulunduran 4 cc’lik bir aşıdır. Doğal bir uygulama olan somon DNA aşısı cildin nem oranını, elestikiyetini arttırarak cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.

Somon DNA Uygulaması Nasıl Yapılır?

Somon DNA tedavisi, ince uçlu iğneler ile gerçekleştirilir. İşlem öncesi cilt nemlendirilir. Cilde uygulanan hyalüronik ile cilt kaybettiği nem oranını geri kazanır. Bu sayede hasta tedaviye hazır hale getirilir. Bu işlem 15 gün boyunca devam eder. Daha sonra iki farklı evre geçirilerek, Somon DNA’sı ile gençleştirme etkisi oluşturulur. Bu evrelerde enjekte uygulaması ile somon balığının sütünden elde edilen serum deri altına yerleştirilir.

Somon Balığı DNAsı aynı zamanda hastanın, sigara ve alkol kullanımı gibi olumsuz faktörlerden kaynaklanan protein eksikliğini de gidermektedir. İşlem sonrası ciltteki ölü deriler canlanarak zaman içerisinde gençleşme ve parlaklık ortaya çıkar. Somon balığı DNAsı kişinin derisini gençleştirmekle birlikte cildin ihtiyacı olan vitaminleri bünyesinde barındırmaktadır.

Somon DNA Aşısı Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıklarda
  • Nem dengesini kaybeden ve kuruyan ciltlerin ihtiyacı olan nemi sağlamak için
  • Yüz, boyun, dekolte bölgelerini gençleştirmek için
  • Çeşitli nedenler ile canlılığını kaybeden cilde parlaklık, nem ve ışıltı vermek için
  • Akne ve sivilce gibi durumları ortadan kaldırmak için
  • Gözaltı morluklarının giderilmesi ve gözaltının aydınlatılmasında
  • Sigara, alkol, uyuşturucu, düzensiz uyku gibi durumların ortaya çıkarttığı sarı ve mat cilt yapısını yenilemek ve cildi canlandırmak için

Somon DNA Uygulaması Faydaları Nelerdir?

Somon DNA aşısı içerisinde bulunan hyalüronik asit sayesinde cildin su tutarak nemini korumasını sağlar. Derin bir nemlendirme yapan bu uygulama cilt yapısını güçlendirir. Cildin yenilenmesine yardımcı olarak, zamanla kaybettiği elastik yapıyı yeniden kazanmasını ve ışıltılı bir hal almasını sağlar.

Cilt gençleştirmek için en sağlıklı ve kolay uygulamaların başında gelen somon DNA aşısı, her mevsimde ve her yaş aralığına uygulanabilir. Yüzde leke oluşumunu engeller. Somon DNA aşısı etkisi ilk haftada dahi görülebilir. Bu uygulama yüzün sağlıklı bir alt yapısı olmasını sağlayarak, cilt için gerekli vitaminleri sağlar. Böylece çeşitli nedenlerden dolayı oluşmuş cilt deformasyonları giderilerek, genç ve parlak bir cilde kavuşulur.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz