Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi kadın ve erkekleri etkileyen ciddi bir sorundur. Günümüzde saç dökülmesini önlemek ve tedavi etmek için çeşitli tıbbi olanaklar bulunmaktadır. Saç dökülmesine karşı uygulanan tedavi yöntemlerinin başında saç mezoterapisi gelmektedir. Bu yöntem, FDA (Amerika Sağlık Örgütü) onaylı olup, başarılı sonuçlar elde edilen tıbbi bir uygulamadır.

Saç dökülmelerinin önüne geçilmesini sağlayan saç mezoterapisi tedavisi saçları daha sağlıklı ve güçlü hale getirir. Genetik ve hormonal saç dökülmelerinde uygulanan bu yöntemde hazırlanan karışım kişinin ihtiyacı çerçevesinde planlanmaktadır. Asıl amaç saçın gelişimi için gerekli olan eksikliklerin giderilerek, hacimli, dolgun, parlak saçlara sahip olunmasını sağlamaktır.

Saç mezoterapisi ile eksik olan maddeler minimal dozajlarla saç köküne enjekte edilir. Uzun süreli yan etkisi olmasa da kısa süreli yan etkiler oluşabilmektedir. Ancak bu etkiler yok denecek kadar az olup, kısa sürede geçmektedir.

Saç Mezoterapisi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi nasıl uygulanır? Sorusu saç dökülmesi yaşayan kişilerin en çok merak ettiği konudur. Bu yöntem, ince uçlu iğneler kullanılarak uygulanır. Saç derisine orta kısımdan minimal dozajlar şeklinde mikroenjeksiyon yapılmaktadır. Tedavi uygulanan kişinin saç köklerinde eksik olan maddeler saptanarak ihtiyaç düzeyinde dozajlar belirlenir.

Saç mezoterapisi, hızlı sonuç almak isteyen kişiler için en uygun yöntemdir. Kadın, erkek ya da yaş kısıtlaması olmaksızın saç dökülme problemi yaşayan kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Uzmanlarca, saçlarında dökülme ve seyrelme görülen kişiler için mezoterapi tedavisi önerilmektedir. Kısa sürede etkisini göstererek saçları canlandırmakta, parlak bir görünüm ile saç köklerini güçlendirmektedir.

Bu tedavi seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Yaklaşık 40 dakika süren seanslarda ilk 4 seans haftalık aralıklarla daha sonra ise seanslar arası süre periyodik şekilde arttırılarak uygulanır. Son olarak aylık periyodlar şeklinde devam eder ve saç köklerindeki eksiklikler giderilince tedavi tamamlanır.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

Lokal olarak uygulanan saç mezoterapisi, kaliteli ve kısa sürede gerçekleşmektedir. Bölgesel saç dökülmeleri için uygulanan tedaviden tüm saç kökleri olumlu olarak etkilenir. Aralıklı uygulanan seanslar sırasında etkisini göstermeye başlar. Tedavi gören kişinin ihtiyacına bağlı olarak tedavi süreci kısa sürede tamamlanabilmektedir. Tedavi alanında eğitim almış uzman kişiler tarafından tatbik edilir.

Saç dökülmesi özellikle sosyal yaşantıda insanların özgüven kaybı yaşamasına, mutsuz olmasına sebep olan ciddi bir rahatsızlıktır. Saç mezoterapi yöntemi ile saçlarınızın kısa sürede güçlü ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Vialife Estetik ile uygun fiyatlarla, kaliteli saç mezoterapi yönteminden yararlanabilirsiniz.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz