Lip Lift Dudak Kaldırma Ameliyatı

Dudak kaldırma ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğunu değiştirerek, daha dolgun bir dudak yapısına sahip olmak isteyen kişiler için uygulanır. Dudak kaldırma estetiği günümüzde özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Lip lift dudak kaldırma operasyonu, üst dudağın daha dolgun olup pembe kısmının daha belirgin olmasını sağlar.

Bu uygulama burun ile üst dudak arasındaki mesafe kısaltılarak gerçekleştirilir. Genellikle phitrumu yani bilinen adıyla bıyık bölgesi uzun olan kişiler dudak kaldırma operasyonunu daha çok tercih etmektedir. Doğal bir görünüm elde etmeyi sağlayan lip lift, kalıcı bir uygulamadır.

Lip Lift Operasyonu Nasıl Yapılır?

Lip lift dudak kaldırma operasyonu son derece basittir. Üst dudak ile burnun birleştiği noktada, tam burnun alt kısmında bir kesi yapılır. Daha önce yapılan muayenelerde belirlenen ölçüdeki fazlalık olarak belirlenen kısım çıkartılır.

Fazla olan cilt çıkartıldıktan sonra burun ile üst dudak bölgesinin birleştiği nokta birleştirilerek dikilir. Dikişlerin cildin altına yerleştirilmesi gereklidir. Katlar halinde kapatılan kesi, üst dudak bölgesinin şeklini korumak açısından oldukça önemlidir.

Lip lift dudak kaldırma ameliyatı ile üst dudağın iki tepe noktası yeniden şekillendirilmiş olur. Burnun alt kısmı ile üst dudak arasındaki mesafe kısalır. Uzmanların ortak görüşüne göre bu kısmın uzunluğu 12 ile 15 milimetre arasındadır. Bu işlem ile birlikte dudaklarını daha dolgun yapmak isteyen kişilere, dolgu maddesi enjekte edilebilir. Yapılan operasyonda kesi izleri gizlenerek ciltte kendisini belli etmemektedir.

Dudak Kaldırma Ameliyatı ile Oluşan Sonuçlar Nelerdir?

  • Üst dudağın iki tepe noktası yukarıya kaldırılır.
  • Operasyon sonrası burun ve üst dudak arasındaki uzunluk kısalır.
  • Yapılan işlem ile üst dudağın kırmızı çizgisi uzatılmış olur.
  • Alt dudak ve üst dudak arasındaki orantı değişir.
  • Dudak daha dolgun ve dik hale gelir.
  • Dudaklar dikkat çekici hatlara sahip olur.

Lip Lift Kimlere Uygulanabilir?

Düzenli olarak dolgu yaptırıyor ama kalıcı bir çözüm arıyorsanız lip lift dudak kaldırma işlemi sizin için en uygun estetik operasyondur. Bu uygulama ile yüzünüzde kalıcı ve bambaşka bir etki yaratabilirsiniz. Doğal bir görünüm oluşmasını sağlayan lip lift işlemi, burun ve üst dudak arasındaki mesafeyi kısaltarak, üst dudağınızda bulunan iki tepe noktanın gerginleşen bağ dokuları sayesinde yukarı kaldırılmasını sağlar.

Lip lift ameliyat süresi ortalama 1 saat sürmektedir. Operasyon sonrasında rahatlıkla ayağa kalkabilir ve eve gidebilirsiniz. Lip lift uygulaması ile çekici ve kalıcı dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz