Koltukaltı Botoksu

Vücutta ter bezlerinin yoğun olarak çalıştığı bölgelerden birisi de koltukaltıdır. Aşırı koltuk altı terleme sorunu, kişinin yaşantısını olumsuz olarak etkiler. Sosyal hayatta özgüven kaybı, stres, ciltte tahrişe bağlı rahatsızlık gibi çeşitli problemlere yol açar. Koltuk altında görülen terleme çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Bu nedenlerin başlıcaları;

  • Stres
  • Kullanılan çeşitli ilaçlar
  • Tiroid aktivitesi
  • Yoğun çalışma saatleri
  • Belirli hastalıklar

Koltuk altı bölgesinde meydana gelen aşırı terleme sorunu, botoks yöntemi ile tedavi edilebilir. Koltukaltı botoksu, aşırı terleme yaşayan kişiler için oldukça etkili ve verimli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Botoks, aktif olarak çalışan ter bezlerine enjekte edilir. Ter bezlerinin çalışmasını bloke eden bu uygulama ile aşırı terlemenin önüne geçilmiş olur. Koltukaltı botoks tedavi yöntemi, vücutta terlemenin aşırı olduğu avuç içleri ya da ayakaltları gibi bölgelere de güvenle uygulanabilmektedir. Botoks terleme tedavisi, tek seans ile uygulanır. Bu açıdan hastalar için rahatlık ve konfor sunar.

Aşırı Terleme Sorunu Nedir?

Hiperhidrosis yani bilinen adıyla aşırı terleme, iki şekilde ortaya çıkar. İlk neden psikolojik etkenlere bağlıdır.

  • Stres
  • Heyecan
  • Utanma gibi duygusal değişikliklerle meydana gelir.

Vücutta terlemeye neden olan ikinci etken ise çeşitli hastalıklar ve buna bağlı olarak kullanılan ilaçlardır. Vücudun tüm bölümlerinde aynı anda aşırı terleme görünmez. Genel olarak aşırı terlemenin yaşandığı bölgeler koltukaltı, ayak ve ayak tabanı, avuç içidir.

Koltuk Altı Botoks Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Aşırı terleme günlük hayatınızda ciddi problemlere neden olsa da koltuk altı botoks yöntemi ile bu durum kolayca giderilebilir. Botoksla aşırı terleme tedavisi, kısa ve basit bir uygulamadır. Deri altında bulunan ter bezlerine botoks enjekte edilir. Bu yöntem ile ter bezlerinin sinirler ile olan bağlantısı sınırlandırılmış olur. Sinirler ile bağlantı kuramayan ter bezlerinin aktivitesi kısıtlanarak aşırı terlemenin önüne geçilir. Botoks uygulaması ortalama olarak 15 dakika sürmektedir. Ancak hastanın vücudunda oluşan aşırı terleme bölgelerine göre bu süre kişiden kişiye değişebilir.

Tedavi Kalıcı Mıdır?

Botoks ile terleme tedavisi kalıcı bir uygulama değildir. İşlem tamamlandıktan sonra ki 2-3 gün içerisinde enjekte edilen botoksun etkileri görülmeye başlanır. Uygulanan botoks tedavisinin ömür boyu kalıcı etkisi bulunmamaktadır. Koltukaltı botoksu kalıcılık süresi, 6 ile 8 ay arasında sürmektedir. Aynı yöntem ile tedavi olmak isteyen kişiler bu sürecin sonunda botoks uygulamasını tekrar edebilirler. Bu şekilde aralıklarla uygulanan koltuk altı botoksu, aşırı terlemenin önüne geçmek için kalıcılık sağlayabilir.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz