Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş kaldırma estetiği günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Genel olarak yaşlanma ile birlikte yüzde çeşitli deformasyonlar meydana gelir. Cilt gerginliğini ve elastik yapısını kaybeder. Bu aşamada kaş, alın bölgesi ve göz kapaklarında oluşan sarkma kişileri rahatsız edebilir. Kaş sarkması insanların yüz ifadesinde oluşan yaşlanma etkisini arttırır. Kaş kaldırma operasyonu özellikle bu aşamada olan kişiler tarafından tercih edilir.

Bunun dışında kaş yapısı düşük olan genç insanlarda kaşlarını kaldırarak daha etkileyici bakışlara sahip olmak isteyebilirler. Yani kaş kaldırma işlemi, yaş farkı olmaksızın hastaların talepleri ve mevcut durumları göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

  • Askı yöntemi
  • Endoskopik yöntem
  • Diğer yöntemler

Kaş kaldırma operasyonu faklı yaştaki kişilere uygulanmaktadır. Bunun için kişilerin mevcut durumuna en uygun kaş kaldırma teknikleri seçilmektedir.

Askı Yöntemi: Saçlı deri içerisinden yapılan yarım santimlik bir kesim ve bu bölgeden geçirilen uzun bir dikiş kaşın olduğu yere kadar çekiliyor. Bu şekilde kaş dikiş yardımıyla yukarı doğru çekilir. Son derece basit bir işlemdir. Risksiz ve kolay bir yöntemdir. Ancak etkisi kısa süreli olup, birkaç ay ile bir yıl arasında değişmektedir.

Endoskopik Yöntem: Askı yönteminde olduğu gibi saçlı derinin içerisinden kesim yapılır. Bu yöntem ile kaşlar hem yukarıya kaldırılıyor hem de istenen şekil verilebiliyor.

Diğer Yöntemler: Yukarıda sayılan teknikler dışında farklı birkaç teknik daha bulunmaktadır. Kaş içerisinden ya da üst göz kapağından yapılan kesim ile kaşın yukarı kaldırılması sağlanıyor.

Kaş Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci

Kaş kaldırma işlemi gerçekleştirildikten sonra bu bölgeye pansuman uygulanarak, alına bant takılır. Alına uygulanan soğuk kompres ile ödemlerin daha hızlı inmesi sağlanabilir. Ameliyat sonrasında şişlik oluşabilir, gayet normal bir durum olup şişlik süresi uzun sürmez.

Ameliyat sonrası bu bölgede morluk oluşması halinde doktora başvurulmalıdır. Çünkü sık görülen bir tepki değildir. Operasyon sonrasında üç günün ardından yıkanılabilir, ancak saçları çok hırpalamamak gerekmektedir. Yedi günün ardından dikişler alınmaktadır. Ameliyattan sonraki ilk haftada şişlik neredeyse geçmiş olup hastalar iyileşmektedir.

İdeal Kaş Nasıl Olmalıdır?

İdeal kaş şekli her insanın yüz yapısına göre değişmektedir. İdeal kaş şekli ile ilgili farklı yorumlar bulunur. Kaşın şekli yüzün ve bakışların genel durumunu etkilemektedir. Yuvarlak yüzlü olan kişilerin keskin kaşlara; oval yüzlü kişilerin açılı kaşlara; uzun yüze sahip kişilerin düz kaşlara sahip olmaları genel olarak yüzün en çekici şekilde görünmesini sağlar. Kaş kaldırma estetiği ile daha etkili ve çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz