Jawline

Jawline dolgusu, çene ve gıdının birleştiği noktaların netleştirilerek, çene köşelerinin keskin hatlara sahip olmasını sağlamak ve çene ucunun sivrileştirilmesi için uygulanan estetik bir operasyondur.

Jawline dolgusu diğer adıyla çene dolgusu, çene bölgesinin belirgin hale getirilmesini sağlar. Böylece yüzün tamamı belirgin estetik bir görünüme kavuşmuş olur. Günümüzde kadınlar tarafından başta olmak üzere en çok uygulanan estetik operasyon türlerinden birisidir.

Jawline Nasıl Uygulanır?

Jawline dolgusu, diğer dolgu türlerine oranla daha yüksek dozajda dolgu materyali gerektirmektedir. Ortalama olarak çene yapısını değiştirmek için 6-10 cc dolgu kullanılmaktadır. Jawline çene dolgusu, hastanın steril olarak operasyona hazırlanması ve konforu açısından klinik şartlar altında lokal anestezi ile uygulanır. Bu cerrahi estetik operasyon, çene hattını belirginleştirmek isteyen kişiler tarafından uygulanmaktadır.

Operasyon ortalama olarak 30 dakika kadar sürmektedir. İşleme lokal anestezi ile başlanır. İlk olarak çenenin yan açısı ayarlanarak çene ucu dolgu işlemi yapılır. Uygulama sırasında çene dokusu içerisinde bulunan damar ve sinir yapılarına zarar vermeyecek esnek kanüller kullanılmaktadır.

Jawline Dolgu Kimlere Uygulanabilir?

Jawline uygulaması genel olarak birçok farklı yaş grubu ve cinsiyet tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Estetik kaygılar ile yüzünün belirgin hatlara sahip olmasını isteyen kişilere uygulanabilir. Önemli olan bu operasyonun alanında uzman plastik cerrahlar ile gerçekleştirilmesidir. Dermatologlar ya da medikal estetik doktorlar tarafından uygulanabilir. Genel olarak yüzünde keskin hatlar oluşturmak, belirgin bir çene yapısına sahip olmak isteyen kişilere uygulanabilir. Jawline uygulaması ile aşağıdaki sonuçlara ulaşılabilir.

  • Çene hattının belirginleştirilmesi
  • Çene hattındaki mevcut şekil bozukluklarının düzeltilmesi
  • Çenenin olduğundan daha uzun ve sivri hale getirilmesi
  • Çenedeki volüm kaybının giderilmesi
  • Çene hattındaki asimetrik görüntünün giderilerek simetrinin sağlanması
  • Çene ucunun genişletilmesi

Dolgu İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jawline dolgusunun kalıcılık süresi, kullanılan maddenin tipine ve vücut ile olan etkileşimine bağlı olarak 3 ile 18 ay arasında değişmektedir. Jawline dolgu uygulamasını tercih eden kişiler tarafından yılda bir kere uygulanmaktadır. Yapılan işlemin kalıcılık süresinde, kişinin bağışıklık sisteminin enjekte edilen dolguyu yabancı görmesi ve bu durum sonucunda erken atması ihtimali etkilidir. Ancak tam tersi olarak vücut dolguyu kabul edebilir. Bu durumda kalıcılık süresi 2 ile 3 yıl arasında değişir.

Çene dolgusu operasyonundan sonra çene ucunda şişlik ve morluk görülmesi normal bir durumdur. Kısa sürede bu şişlik ve morluklar geçmektedir. Bu dönemde oluşabilecek ağrıların önüne geçmek için doktorunuzun vermiş olduğu ağrı kesiciler düzenli olarak kullanılmalıdır.

 

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz