Gözaltı Işık Dolgusu

Yaşlanmak ya da çevresel faktörlere bağlı olarak ciltteki hyalüronik asit miktarı azalmaktadır. Bu duruma bağlı olarak cilt canlılığını ve parlaklığını kaybetmektedir. Hyalüronik asit, su tutucu etkiye sahiptir. Bu sayede cildin diri ve nemli gözükmesini sağlar. Gözaltı ışık dolgusu, ciltte zamanla meydana gelen nem ve canlılık kaybının geri kazanılmasını amaçlar.

Pek çok insan yaşı 30'larda olmasına rağmen çeşitli faktörler nedeniyle gözaltı torbalarına ya da gözaltında oluşan kararan halkalara sahiptir. Bu etkenler kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun gözükmesine sebep olur. Gözaltı torbalarının oluşma sebepleri;

 • Genetik (yapısal)
 • Uyku düzensizliği
 • Aşırı sigara ve alkol tüketimi
 • Yorgunluk
 • Sağlıksız yaşama gibi etkenlerdir.

Gözaltı ışık dolgusu işlemi, gözaltı çukurunun hyalüronik asit ile doldurulması sonucunda, göz çevresinin gençleştirilmesi ve yeniden yapılandırılmasını sağlar.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yapılan diğer dolgu tekniklerinden farklı olarak gözaltı ışık dolgusunda, işlem derinin altına değil, kemiğin üstüne uygulanır.  Hastaya işlem öncesi lokal anestezi uygulanır. Gözaltı dolgusu, operasyon sırasında yavaş yavaş verilmektedir. Enjekte edilen jelin içerisinde anestezik madde bulunur. Bu sayede hasta operasyon sonrasında ağrı duymaz. Gözaltı ışık dolgusu hem kadın hem de erkeklerde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Kimler Gözaltı Işık Dolgusu Yaptırabilir?

 • Gözaltı çukurunda, morluk, şişlik sarkma olan kişiler
 • Alt göz kapağında torbalanma bulunanlar
 • Hızlı kilo alıp verme süreci sonunda gözaltı deforme olanlar
 • Günlük hayat içerisinde aşırı uykusuz kalanlar ya da uyku düzensizliği olanlar
 • Sağlıksız yaşama bağlı olarak gözaltı çukurunda morluk ve şişlik olanlar
 • Yaşa bağlı olarak oluşan gözaltı torbalarına sahip olan kişiler

Uygulamanın Kalıcılık Süresi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözaltı ışık dolgusu kalıcılık süresi, kişiden kişiye değişebilmekle ile birlikte ortalama olarak 1 ile 1,5 yıl arasında değişmektedir. Bu süreç, kişinin yaşam tarzına, deri kalitesine ve çevresel faktörlere bağlı olarak farklılıklar gösterebilmektedir.

Operasyonun ardından alt göz kapağı ve çevresinde, morluk ve ödem oluşumu meydana gelebilir. Bu durum kısa sürede geçmektedir. Operasyon sonunda oluşan ödem ve morluklara rağmen alt göz kapağında meydana gelen değişim fark edilebilmektedir.

Gözaltı ışık dolgusu operasyonu ardından dikkat edilmesi gereken çeşitli durumlar mevcuttur. İlk olarak göz ve çevresi çok karmaşık bir anatomik yapıya sahiptir. Vücutta damar yorgunluğunun fazla oldu bölgelerin başında gelir. O yüzden uygulama uzman doktorlar ile gerçekleştirilmelidir. Operasyon sırasında derinin altında bulunan dokulara zarar vermeyen künt uçlu kanüller kullanılmalıdır. Operasyon sonrasında hastalar düzenli olarak doktor kontrolüne gitmeli ve gerekli görülen ilaçlar kullanılmalıdır.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz