Gençlik Aşısı

Hyalüronik asit insan vücudunda iç organlardan kan damarlarına, eklemlerden cilt içine kadar her yerde bulunur. Bebeklikte ciltte bol miktarda bulunan hyalüronik asit, zamanla yaşlanma ile birlikte azalmaya başlar. 30’lu yaşlardan itibaren azalma görülür. Hyalüronik asidin azalması ile birlikte cilt canlılığını, esnekliğini, nemini ve parlaklığını kaybetmeye başlar.

Yaşlanma karşıtı hyalüronik asit, cilt gençleştirme için her yaş, kadın ve erkeğin vazgeçilmezi olmuştur. IAL sistemi, Avrupa’da ve Amerika’da 5 senedir güvenle kullanılan bir sistemdir. Hyalüronik asit, doğal yollarla ciltteki hücre yenilemesini desteklemekte, nem ve esneklik oranını sağlamaya yarayan kolajen üretimini hızlandırmaktadır.

Gençlik aşısı ile dışarıdan verilen hyalüronik asit, cilt altında uzun süre kalmaktadır. Bu şekilde cildin direncini yaşlanmaya karşı korumaktadır. Saf hyalüronik asit ile ciltte belirgin ölçüde gençleşme meydana gelmektedir.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Gençlik aşısının uygulandığı alanlar arasında yüz, boyun, el sırtları başta gelmektedir. Genel olarak amacı, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi, cildin gergin ve elastik yapısını yeniden kazanmasını ve nemlenmesini sağlamaktır. Cildin yaşlanmasına engel olur.

Gençlik aşısı için ilk olarak işlemin uygulanacağı bölge anestezik krem ile uyuşturulur. Daha sonra mezoterapi tekniği ile cilt altına enjekte edilir. Yüz gençleştirme işlemi sonrasında ilk bir hafta yüzde ödem ve hafif kızarıklık meydana gelebilir. Bu durumlar sosyal hayatınızda sizi rahatsız etmeyecek düzeyde olup, kısa sürede geçerler.

Talebe bağlı olarak yılda bir ya da üç seans uygulanabilir. Yüz dışında; boyun, dekolte ve el sırtına uygulanabilir. Seans aralıkları 2 ile 3 hafta arasında değişir. Seans sayısı hastanın cilt tipine ve ihtiyacına göre değişmektedir.

Hyalüronik asit enjekte edildikten sonra 1 yıl içerisinde erir. Ancak ciltte yapmış olduğu etki daha uzun süreli olarak devam eder. Yüz gençleştirme aşısı ile birlikte talebe bağlı olarak dolgu, mezoterapi, PRP gibi işlemler de yapılabilmektedir.

Kimlere Gençlik Aşısı Uygulanabilir?

  • 20 yaşından itibaren erkek ve kadın tüm ciltlere uygulanabilir
  • Yaşlanma süreci ile yüzünde sarkma ve kırışıklık olan kişilere
  • Cildinde nem oranı düşük olanlara
  • Alkol, sigara, güneş gibi etkenlerin olumsuz etkilediği ciltlere
  • Sivilce, akne ve leke olan ciltlere uygulanabilmektedir.

Gençlik Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

İlk seanstan sonra 2 günün ardında ciltteki nem oranının arttığı gözlemlenebilir. Kısa sürede ciltte ton değişimi ve canlanma meydana gelir. Tedavinin etki süresi kişiden kişiye değişmektedir. Elbette bol su tüketimi, sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz bu süreci olumlu etkileyen unsurlardır.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz