Burun Dolgusu

Ameliyattan korkan ve burun bölgesinde çok fazla deformasyon bulunmayan kişiler için burun dolgusu en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelir. Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinir. Cerrahi müdahale yapılmadan, burun şeklini değiştirmek için uygulanan bir yöntemdir.

Ciltte dolgu malzemelerinin enjeksiyonu ile gerçekleştirilir. Son yıllarda meydana gelen tıbbi gelişmeler ile cerrahi olmayan rinoplasti tekniği sayesinde burundaki dolgu enjeksiyonu ile burada bulunan boşluklar, asimetriler, girintiler tedavi edilir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu işlemi oldukça kısadır. Lokal anestezik krem ile gerçekleştirilir. Anestezi kremi uygulanmasından 10 dakika geçtikten sonra işlem başlar. Bu bölgede uygulanan enjeksiyon işlemi burun anatomisini de değiştirdiğinden uygulamayı gerçekleştiren kişinin uzman doktor olması gerekmektedir. Hastaya yapılan muayeneler sonucunda işlem sırasında uygulanacak dolgunun miktarı ve kalınlığı belirlenir. Uygulamanın başarılı olarak sonuçlanması için enjeksiyon miktarına dikkat edilmelidir. Kısaca ameliyat olmak istemeyen kişiler için burun yapısında değişiklik yapabilmelerini sağlayan bir yöntemdir.

Burun Dolgusunun Kalıcılık Süresi

Burun dolgusu kalıcılık süresi, kemik üzerinde 18 ile 24 ay arasında; burun ucundaki kalıcılık süresi ise ortalama olarak 6 ile 18 ay arasındadır. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişim gösterir.

Burun Dolgusunun Etkisi ve Avantajları

Burun dolgusu için kullanılan malzemeler kalıcı değildir. Yani yapılan işlem, kişinin anatomik yapısına ve çevresel faktörlere bağlı olarak 1 ve 2 yıl arasında değişir. Bu süreç sonunda burun orijinal şeklini alır.

Burun dolgusu estetiği hastalara farklı avantajlar sağlamaktadır. Bunların başında kısa süreli bir işlem sonucunda ameliyatsız olarak burnu şekillendirme ve bu bölgede oluşan deformasyonları giderme işlemi gelmektedir. Ayrıca işlem sonrası ek enjeksiyon uygulamaları yapılabilir. Ayrıca burun dolgusu, diğer cerrahi tekniklere kıyasla acısız ve çok daha ekonomiktir.

  • Kemerli burun yapısına sahip kişiler için kemerin başlangıç kısmı ve bitiş yeri arasındaki bölgede daha düz bir görünüm oluşturmak adına dolgu uygulaması yapılabilir.
  • Burundaki mevcut eğrilik barizse ve kişiyi günlük hayatında rahatsız ediyorsa, bu eğriliği kamufle etmek ve daha düz görünmesini sağlamak için ameliyatsız burun dolgusu uygulaması yapılabilir.
  • Daha önce burun ameliyatı olmuş fakat istediği sonuca ulaşamamış kişilerin, küçük çaplı sıkıntıları cerrahi müdahale yapılmadan, ufak dolgu uygulamaları ile giderilebilir.

Kısaca cerrahi müdahaleden yani ameliyattan çekiniyorsanız ve günlük hayatta rahatsızlık duyduğunuz bir burun yapınız varsa burun dolgusu estetiği ile bu durumu kısa bir işlem ile ortadan kaldırabilirsiniz. Burun dolgusunun etkisi geçtiğinde aynı işlemi tekrar edebilmeniz mümkündür.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz