Boyun ve Dekolte Botoksu

Boyun ve dekolte bölgesi yaşlanma bulgularının ilk ortaya çıktığı yerlerden birisidir. Özellikle boyun bölgesinde bulunan ve perde kası olarak adlandırılan platizma kasındaki gevşemeler ciltte deformasyona neden olur. Bu bozulmalar sonucunda gıdı bölgesinde, 2 adet kas bandı şeklinde sarkmalar meydana gelir. Bunun dışında yaşın ilerlemesi ile birlikte boyundan aşağıya doğru inen kat çizgileri, sarkmalar ve kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar. Zamanla oluşan bu yaşlanma bulguları, cildin diriliğini ve sıkılığını kaybetmesine neden olur. Bu sorunları ortadan kaldırmak için boyun ve dekolte botoksu en uygun yöntemlerden birisidir. Botoks işlemi kısa sürede etkisini göstermesi ile birlikte acısız bir uygulamadır.

Boyun Botoks Uygulaması

Boyun bölgesine uygulanan, boyun botoksu ile birlikte, bu bölgede oluşmuş enine çizgiler azaltılabilir veya tamamen ortadan kaldırılabilir. Bu bölgede oluşan deformasyonun boyutuna bağlı olarak, uygulanan botoks enjeksiyonu çok başarılı bir sonuç göstererek çizgilerin tamamen kaybolmasını sağlayabileceği gibi; ciddi sarkma ve kırışıklık halinde, cildin canlı ve diri gözükmesini sağlayarak kırışıklıkları azaltır. Ancak bu durumda boyun bölgesinde bulunan katlantı izleri tamamen kaybolmaz.

Volift, derin kırışıklıkların ve çökmelerin tedavisinde uygulanan, uzun süre kalıcılık ve doğal bir görünüm sağlayan dolgudur. Volift uygulaması ile ciltteki hacım kaybı giderilerek, kırışıklık içerisinde bir direnç oluşturulur. Bu sayede kırışıklığın derinleşmesini önler.

Boyun Botoksunun Sağladığı Faydalar:

  • Gıdı bölgesindeki kas bantlarında oluşan sarkmaların ve cilt çukurluklarının giderilmesi
  • Boyun bölgesinde bulunan enine çizgilerin azaltılması ya da ortadan kaldırılması
  • Ciltteki hacım kaybının giderilerek, kırışıklıkların derinleşmesinin önlenmesi
  • Boyun bölgesinin daha genç ve sıkı bir görünüme kavuşturulması
  • Ciltte oluşan elastikiyet kaybının giderilmesi

Dekolte Botoks Uygulaması

Dekolte, boyun bölgesinin devamıdır. İlk aşama olan boyun botoksu tamamlandıktan sonra dekolte bölgesine geçilir. Dekolte botoksu ile bu bölge daha canlı ve diri bir hale getirilir. Bu işlem ile dekolte bölgesi pürüzsüz ve diri gözükür.

Boyun ve Dekolte Botoksunun Etkisi ve Kalıcılık Süresi

Boyun ve dekolte bölgesi, estetik açıdan kadınların önem verdiği kısımlardır. Bu bölgede yaş ile birlikte oluşmaya başlayan kırışıklık, sarkma ve çökme gibi durumlar boyun ve dekolte botoksu ile giderilebilir. Uygulama öncesi hastanın bu işlem için herhangi bir engellinin olup olmadığı tespit edilir. Bu işlem ameliyatsız hızlı ve kısa sürede etki etmesi dolayısıyla hastalar için en konforlu ve rahat seçenektir.

Uygulama bir seans ile gerçekleştirilir. Boyun ve dekolte botoksunun etkisi, 4 ile 6 ay arasında sürer. 2 yıl süreyle devamlı olarak uygulanan bu işlem sonucunda botoks etki süresi artmaktadır.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz