Badem Göz Estetiği

Yüz güzelliği ve yüzün dikkat çekici hatlara sahip olması insanların önem verdiği hususlardan birisidir. Badem göz çekik ve canlı göz yapısına verilen isimdir. Badem göz estetiği, kişilerin çekik ve büyük gözlere sahip olmak istemesi sonucu gerçekleştirilen cerrahi bir operasyondur. Daha çok göz kapağı düşük olan kişilerin tercih ettiği bir estetik türüdür.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı derinin altında bulunan bağ dokulara yapılan müdahale ile gerçekleştirilir. Badem göz estetiğinde kullanılan tek yöntem deri altında bulunan dokuların ip ile asılması tekniğidir.

İlk olarak uzman doktorlar tarafından hastanın göz ve yüz yapısı incelenir. Hastanın talepleri ve beklentileri gözden geçirilir. Eğer estetik olarak kişinin ihtiyaçlarını badem göz estetiği karşılıyorsa bu yöntem uygulanır.

Hastanın her iki gözünde de şakaklarına yakın olan kısımda, kaşın bitiş noktasında 3, 4 dikiş ile kapatılabilecek boyutta iki kesi açılır. Açılan kesi bölgelerinden içeri PDO ipleri göz kapaklarını gerdirecek biçimde yerleştirilir. PDO iplerinin diğer ucu zar dokularına sabitlenerek kalıcılığın uzun süreli olması sağlanır. PDO ipleri ortalama olarak 5 yıl boyunca sarkma yapmaz. Badem göz operasyonu yüze yapılan estetikler arasında en hızlı ve kolay gerçekleştirilenidir.

Operasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Operasyondan sonraki ilk 8 gün boyunca dikkatli olmak yeterlidir.
  • İlk 8 gün içerisinde yapılacak hatalar badem göz estetiğinin sonuçlarını etkileyebilir.
  • Operasyonun gerçekleştiği gün doktor gözetiminde olmak gereklidir.
  • Ancak ertesi gün ile dikişlerin alınacağı 8 gün arasında sosyal hayata dönülse de bu bölgenin fiziksel faktörlerden korunması gerekmektedir.
  • Sosyal hayatınıza herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.
  • Diğer cerrahi müdahaleler kadar dikkat gerektirir.

Badem Göz Estetiğinin Kalıcılığı

Uygulama öncesi hasta için en uygun kalınlıktaki PDO ipleri seçilir. İplerin kendini salmaması için bir ucu kemikteki zar dokusuna bağlanır. Operasyonda kullanılan malzemeler doğal olup vücut ile bütünlük arz eder. Badem göz estetiğinin kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 3 ile 8 yıl arasında kalıcıdır.

Operasyon Sonrası Makyaj Ve Kozmetik Ürünlerin Kullanımı

Badem göz estetiği ameliyatı yüzde gerçekleştirilen diğer operasyonlara göre daha kısa sürede ve kolay gerçekleştirilmektedir. Kişi ameliyatın ardından sosyal yaşamına dönebilir. Ameliyatın ardından 8 gün geçtikten sonra dikişler alınmaktadır. Bu süre zarfında göz bölgesi ve göz kapaklarına kozmetik ürünler ve makyaj malzemeleri uygulanmamalıdır. Müdahale edilen bölge göz kapağı olduğu için özellikle bu bölgede kullanılan kozmetik ürünlerden sakınılmalıdır. Dikişler alındıktan sonra doktor kontrolü ile kozmetik ürünlerin kullanımı herhangi bir sakınca oluşturmamaktadır.

E-bülten Kayıt Formu

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için kayıt olunuz