• +90 533 136 68 98
  • info@vialifeestetik.com

Peeling

Cilt görünümünü daha iyi hale getirmek, hiperpigmentasyon oranını azaltmak ve renk homojenitesi oluşturmak ve hafif kırışıklıklarda iyileşme sağlama amaçlı kullanılan ve tecrübeli ellerde son derece güvenli olan bir yöntemdir.

Zamanla ciltte bulunan kollajen ve elastin liflerde bozulma olur ve  bunun sonucunda ince çizgilerle kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peelingle daha bol ve iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır. Cildin üzerindeki hasarlı kısımın ayrılmasıyla daha sağlıklı rengi ve dokusu güzel bir cilt oluşur. Akne (sivilce) Tedavisi, Aknelerin iyileştirdikten sonra bıraktığı izlerin tedavisinde (Skarlar), Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi, Ciltteki açık porların gözeneklerin) kapanması, Eldeki yaşlılık lekeleri giderilmesi, Gebelik lekelerinin giderilmesi.

Kimyasal peeling ile cildin doğal rengi, dokusu ve pürüzsüzlüğü konusunda çok büyük gelişme sağlanabilir.Uygulama sonrasında ciltte kızarıklık ve soyulma görülebilmektedir.Cildin üst tabakasının soyulmasıyla ortaya çıkan taze cilt güneşe karşı hassas olduğundan SPF 15 ve üzeri koruyucu kullanılması ve 2 saat arayla tazelenmelidir. 

Kimyasal peeling uygulanmaması gereken durumlar :
Ciddi güneş yanıkları
Bilinen allerjiler
Açık yaralar
Çok yakın tarihli yüz işlemi
Kılcal damarları yüzeye yakın rozaseiform cilt
Aktif herpesenfeksiyonu
Hamilelik
Cilt hassasiyeti yapan retinoikasid, salisilik asid gibi ilaçların kullanımı