• +90 533 136 68 98
  • info@vialifeestetik.com

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saçlı deriye küçük iğnelerle mezoterapi ilaçlarının (vitamin, dolaşım artırıcı v.s. ) verilmesi esasına dayanır. Amaç  o bölgedeki dolaşımı düzenleyip kan akımını arttırmak, gerekli vitamin ve minerallerin direk olarak cilde verilmesidir.

8 -10 seans, haftada bir olmak koşuluyla uygulanır. Saç mezoterapisi hem erkek hem kadınlardaki saç dökülmesinin durdurulması, saçların daha sağlıklı olması için uygulanabilen bir metodtur.
Saçlar genel kan dolaşımdan, sadece saç kökü yolu ile beslenebilir. Bu nedenle saça dışardan uygulanan kozmetik ve besleyicilerin etkisi sınırlıdır. Saç mezoterapisinde uygulama direk saç köküne iğne yolu ile yapılır. Çok ince iğneler kullanılması ve özel tabancası sayesinde agrısızdır.

Genetik faktörler ( kadın ve erkeklerdeki erkek tipi saç dökülmeleri ) dışında stres, tiroid bozuklukları, çinko ve demir eksiklikleri, diabet, aşırı a vitamini kullanımı, hamilelik, post menopozal dönem, geçirilmiş ağır hastalıklar, mekanik ve kimyasal travmalar sonucu gelişen saç dökülmelerinde tekrar canlılığı sağlamak ve dökülmeyi önlemek için saç mezoterapisi diğer ilaç tedavileri ile kombine edilebilir. Haftada bir olmak koşulu ile 8-10 seans uygulanmaktadır. Uygulama çok ince bir iğne ile saçlı deriye girilip vitamin, mineral ve antioksidan moleküllerin verilmesi esasına dayanır. Hasta 2 yada 3 seans sonrası saçlarındaki dökülmede azalma, mevcut saçlarında canlılık ve sağlıklı görüntüyü fark eder. Seanslara devam edildikçe dökülen saçların da yeniden çıktığı gözlenir.
Elbette destek tedavisi olarak sadece hekim tarafından uygulanabilen bu yönteme yanıt kişinin cinsiyet, yaş, genetik eğilimine ve diğer tedavilere bağlı olarak değişmektedir.