• +90 533 136 68 98
  • info@vialifeestetik.com

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaşlar yüzümüzdeki çok önemli yapılardır. Bakışlarımızı, mimiklerimizi ve yüzümüzün ifadesini doğrudan etkiler ve belirler. Kaş şekliniz size sinirli, yorgun, mutlu, üzgün, şaşkın ifadeler kazandırabilir.
Kaşlar, bakışları ve yüz ifadesini direkt etkileyen, pozisyonu ve şekli itibarıyla mimik hareketlerinde baskın bir role sahip önemli bir yüz bölgesidir. Yüzü canlı, enerjik, mutlu gösterebilen kaşlar, yorgun ve üzgün, yaşlı bir yüz ifadesine neden olabilmektedir.

Yaşlanmaya birlikte gevşeyen kaş dokusu yer çekiminin etkisiyle sarkmakta, üst göz kapağı üzerine baskı yaparak göz çevresi estetiğini de bozabilmektedir.  Yüze daha yaşlı bir ifade hakim olmaktadır. Yüz felci, yüzdeki tümörler gibi hastalıklar da kaşlarda sarkmalara yol açabilmektedir. Genç ve orta yaş grubu hastalarda kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli olabilirken, ilerleyen yaşlarda buna göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe de eklenebilmektedir.

Kaş kaldırmada yöntem seçimi
Kaş kaldırma için tercih edilecek yöntemi, kaşın durumu, deformasyonun boyutu, nedeni ve hastanın yaşı belirler. Estetik yöntemi ile, askı yöntemi ile, botoks (botox) yöntemi ile kaş kaldırma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kaş kaldırma ile birlikte yapılan estetik operasyonlar
Hastanın durumuna göre bazen sadece kaş estetiği yeterli olmakla birlikte, ihtiyaç duyulduğunda göz kapağı, şakak germe, alın germe ve üst yüz estetiği kaş kaldırmayla birlikte kombine olarak yapılabilir.