• +90 533 136 68 98
  • info@vialifeestetik.com

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

Yüz estetiği, yaşlanmayla birlikte yüz cildinde, yüz kemiklerinde ve yüzdeki mimik kaslarında meydana gelen deformasyonu ve oluşan sarkmaları ortadan kaldırmak amacıyla yapılan estetik türüdür.
Yaşlanmayla birlikte kemiklerde özellikle çene kemiğinde meydana gelen erime, cildin bol gelmesine dolayısıyla sarkmasına sebep olmaktadır. Sigara kullanımı ve yüksek oranda güneş ışınlarına maruz kalınması da ciltteki kırışıkları derinleştiren ve kalıcı hale getiren etmenler arasında yer almaktadır.

Tüm yüz ve boyun derisindeki sarkma, kırışıklık ve yarılıkların tedavisi amacıyla yapılan yüz estetiğinde öncelikli olarak cildin alt bölgesinde yer alan kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemi yapılır, daha sonraki aşamada ciltte birikmiş olan yağ fazlalıkları alınır. Ciltte biriken yağ fazlalıkları alındıktan sonra yüz estetiği esnasında açılmış olan kesiler kapatılır.
Yüz estetiği öncesinde saçların tıraş edilmesi gerekmemektedir. Yüz estetiği süresi ortalama olarak hastanın durumuna göre 3 ile 5 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Yüz estetiği, daha öncesinde yüz estetiği ameliyatı geçiren hastalara da yapılabilmektedir.